ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«علی الهمذانی» یکی از فرماندهان میدانی جنبش انصار الله یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا اظهار داشت: نیروهای ویژه یمنی با پشتیبانی قبایل همه مواضع نظامی مرزی در منطقه نجران را تحت سیطره خود گرفته و بر مرز با عربستان مسلط شدند.

وی افزود: در پی ورود نیروهای یمنی به عمق خاک عربستان نظامیان مزدور آل سعود از مواضع خود گریختند و همینک برخی از این مواضع در محاصره نیروهای یمنی است.

این فرمانده میدانی با رد سیطره نیروهای سعودی بر این مواضع تاکید کرد: نیروهای یمنی مزاحمتی برای غیرنظامیان ندارند چرا که آنها را برادران خود می‌دانند بلکه هدف اصلی نظامیان و مزدوران سعودی هستند که مردم یمن ما را به خاک و خون کشیدند.

وی افزود: هواپیماهای سعودی هم از بیم نفوذ نیروهای یمنی شروع به بمباران مرزها کردند اما رزمندگان یمنی وارد خاک عربستان شده و عملیات ویژه‌ای را برای سرکوب دشمن سعودی انجام خواهند داد.

الهمذانی گفت: در مناطق عسیر و جیزان هم درگیری‌های شدیدی بین نیروهای یمنی با مزدوران سعودی جریان دارد و اخبار دریافتی حاکی از دستاوردهای خوب یمنی‌هاست.

ائتلاف سعودی و مزدورانش ده‌ها تن از شهروندان مأرب و تعز را به خاک و خون کشیدند

«علی الحوثی»، یکی از فرماندهان کمیته‌های انقلابی یمن نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این کشور اظهار داشت: در پی پیشروی نیروهای یمنی در استان‌های مأرب و تعز مزدوران سعودی با پشتیبانی نیروی هوایی عربستان ده‌ها تن از غیرنظامیان را در این ۲ استان قتل عام کردند.

وی افزود: هواپیماهای سعودی در مأرب هجده غیرنظامی از جمله شماری زن و کودک را کشتند تا مانع پیشروی نیروهای یمنی شوند اما نیروهای یمنی با پیشروی خود یک خودروی زرهی مزدوران سعودی را منهدم و محل تجمع نظامی آنها را با یک فروند موشک هدف گرفتند که با هلاکت شماری از آنها همراه شد.

وی افزود: نیروهای کمیته‌های انقلابی تسلیحات و مهمات نظامی مزدوران سعودی در استان مأرب را تحت سیطره خود گرفتند.

اما در استان تعز در جنوب صنعا، «هشام الامین» یک فرمانده نظامی این منطقه تاکید کرد: نیروهای ائتلاف سعودی بار دیگر با پشتیبانی شمار زیادی از خودروهای زرهی قصد نفوذ در این استان را داشتند

وی افزود: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی دستاوردهای میدانی مثبتی را در این جبهه کسب کرده و شماری از مزدوران سعودی را به هلاکت رساندند.

این فرمانده یمنی ضمن هشدار به کشتار نظامیان خارجی موجود در بین مزدوران سعودی از جمله اتباع سودانی گفت: ملت یمن مسیر انقلاب را برگزیده و ارتش همه مخالفان انقلاب در یمن را هدف می‌گیرد.

الامین ادامه داد: حملات هوایی عربستان با کشته شدن شماری از غیرنظامیان در تعز همراه بوده و طی مدت اخیر روزی نبوده که ائتلاف سعودی بر سر مردم این استان بمب نریخته باشد.

از سوی دیگر پیروزی‌های ارتش یمن و کمیته‌های مردمی در جبهه تعز به رغم پشتیبانی گسترده هوایی دشمن سعودی-آمریکایی از مزدورانشان ادامه دارد.

یگان‌های ارتش یمن و کمیته‌های مردمی موفق شدند پس از درگیری‌های شدید منطقه صاله از جمله ارتفاعات المکلکل را از بقایای داعش و مزدورانش پاکسازی کنند.

ارتش و کمیته‌های مردمی همچنین تلاش داعشی‌ها و مزدوران سعودی برای پیشروی در سه محور استان تعز را ناکام گذاشتند.

اخبار رسیده از تعز حاکی است درگیری‌های بین طرفین در جبهه شمالی و غربی شهر تعز شدت گرفته است.

ارتفاعات الوعش و منطقه حی الزنوج در شمال تعز شاهد درگیری‌های شدیدی است کما اینکه پیشروی تروریست‌های داعش و مزدوران سعودی در منطقه حذران و الربیعی در غرب جبل الهان در منطقه الضباب در غرب تعز هم دفع شد.

منطقه اخدود در مقبنه حمیر نیز شاهد تعقیب و گزیر بین رزمندگان یمنی و مزدوران سعودی است.

گزارش‌های نظامی طی روزهای گذشته حاکی از کشته شدن بیش از پنجاه مزدور سعودی از جمله چند سرکرده آنها و زخمی شدن بیش از هفتاد تن دیگر در درگیری‌های غرب شهر تعز است.

رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی با دفع تلاش بزرگ مزدوران سعودی برای پیشروی به سوی منطقه صاله در جحملیه شمار زیادی از آنها را کشته یا زخمی کردند.

در جبهه الضباب مزدوران سعودی بار دیگر قصد پیشروی به سوی مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی در جبل الهان را داشتند اما تلاش آنها پس از درگیری‌های شدیدی که با کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از آنها همراه بود به شکست انجامید.

رزمندگان ارتش یمن و کمیته‌های مردمی طی روزهای اخیر همچنین موافق شدند راه «الهیجه العبد»، آخرین مسیر اصلی کمک رسانی به مزدوران سعودی که استان عدن را به تعز متصل می کند مسدود کنند تا بدین وسیله عربستان را که از این طریق برای تروریست ها و مزدورانش سلاح می فرستاد در تنگنا قرار گیرد.

بیش‌تر گروه‌هایی مسلحی که در تعز با ارتش و کمیته‌های مردمی روبرو هستند القاعده، داعش و دیگر تکفیری‌هایی هستند که جنایات وحشتناکی در حق غیرنظامیان مرتکب شده اند.

انتهای پیام/ح

http://fna.ir/CTS5QV

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,