ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

‌امام جمعه تبریز:

۲۳ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۰۰

آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از اینکه در تدوین برنامه ششم توسعه به مسائل فرهنگی توجه نشده بود، گفت: استکبار درصدد است وضع فرهنگی کشور به سمت ابتذال کشیده شود تا سلطه مجدد خود را به کشور بازگرداند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز، با اشاره به روایت شهادت امام سجاد (ع) در دوازدهم محرم اظهار داشت: تواریخ معتبر تاریخ دیگری درباره شهادت ایشان می‌گویند لذا در هر صورت ضروری است وعاظ و ذاکرین اهل بیت (ع) خطبه‌های غرای امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) را به مردم نقل کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه جلسات عزاداری تا آخر ماه صفر باید آموزنده و افشاگر خیانت‌های بنی‌امیه باشد، گفت: الحمدلله عزاداری‌های دهه اول محرم باشکوه‌تر از گذشته برگزار شد و فرمایش پیامبر اکرم (ص) که عشق امام حسین (ع) حرارتی در دل‌های مؤمنین دارد که هرگز سرد نخواهد شد، تحقق عینی یافت.

وی ادامه داد: امیدواریم خداوند این عزاداری‌ها و ابراز احساسات مردم نسبت به ساحت شهدای کربلا را همیشه ادامه دهد و به حق امام خمینی (ره) فرمودند که محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

آیت‌الله مجتهد شبستری با اشاره به اینکه در کنار ذکر مصائب امام حسین (ع) دو شعار "هیهات من الذله" و "لبیک یا حسین" بیش از همه شنیده شد، گفت: انسان با شنیدن این شور و عزاداری احساس می‌کند پیروان اهل بیت (ع) به بلوغ سیاسی و رشد فکری سیاسی رسیده‌اند و تمایز بنیادین دو تفکر اردوگاه حسینی و یزیدی برای مردم روشن شده است.

وی افزود: هرچقدر مردم فهمیده‌تر باشند اثرات آن بیشتر خواهد شد و ظرفیت نهضت سیدالشهدا (ع) به حدی بالاست که با وجود تلاش دشمن برای از بین بردن نام و یاد عاشورا و با وجود خواسته زورگویان زمان، این روحیه در مردم زنده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تفکر عاشورایی رو به افزایش است و مسلمانان باید از خواب غفلت بیدار شوند، خاطرنشان کرد: دشمنان آن روز یزید و بنی‌امیه بودند که با اسلام دشمنی می‌کردند و الان آمریکا و استکبار درصددند وضع فرهنگی کشور به سمت ابتذال کشیده شوند تا سلطه مجدد خود را به کشور بازگردانند. مسئولان کشور به مسائل فرهنگی بیش از پیش توجه شود.

وی ادامه داد: این عزاداری‌ها باید مقدمه‌ای برای شناخت آرمان‌های حسینی باشد و با عبرت گرفتن از آن نهضت باشکوه بدانیم که جنس شعار امام حسین (ع) مسئله اسلام و کفر و حق و باطل است.

آیت الله مجتهد شبستری، با انتقاد از اینکه در تدوین برنامه ششم توسعه دیدیم که به مسائل فرهنگی توجه نشده بود، یادآور شد: در جریان سفر اخیر وزیر آلمان به کشور و سخنان وی درباره رابطه ایران با رژیم صهیونیستی، وقتی وزیر اقتصاد المان آن حرف را زد باید اجازه نمی‌دادند وی به کشور بیاید.

وی ادامه داد: وجود مدیران و عناصر دو تابعیتی از مسائل روز است که این افراد قسمت عمده عمر خود را در غرب به سر بردند و اکنون قلب و مغزشان به غرب تمایل دارد، این مسئله از مسائل مهم است و حواس‌ها باید جمع شده و تعیین تکلیف شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه حسین زمان رهبر معظم انقلاب است، خاطرنشان کرد: پیام مکتب عاشورا استقامت و مقاومت در برابر تفکر مذاکره و گرایش به آمریکا و خدشه‌دار شدن و از دست دادن عزت و مجد برای اغراض سخیف است و پیروان عاشورا باید این مکتب را به خوبی دریافت کنند و در این صورت با عمق جان و شعور کامل شعار "لبیک یا حسین" را به زبان آوریم.

وی ادامه داد: همه ما باید به هشدارها و بیانات رهبر معظم انقلاب توجه جدی کرده و علاوه بر شعار "لبیک یاحسین" باید "لبیک یا خامنه‌ای" نیز بگوییم.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه رژیم منحوس آل سعود یکی از وحشیانه‌ترین حملات را علیه مردم مظلوم یمن ترتیب داد و چند صد نفر را به خاک و خون کشید، گفت: امسال به تعبیر سید حسن نصرالله یمن به کربلای جدیدی مبدل شد و باید در برابر این جنایتکاران تاریخ ایستاد چراکه این افراد و حامیان آنها جنایتکاران جنگی هستند.

وی افزود: عربستان با این حرکت ددمنشانه و رزمایش نظامی درصدد نمایش قدرت نظامی خود در برابر انصارالله است تا اظهار وجود کند ولی به فضل پروردگار متعال، ستاره عربستان رو به افول است و مسلمانان دلاور و پیرو مکتب امام حسین (ع) در یمن مصمم به برکندن ریشه شجره ملعونه آل سعود از بیخ و بن هستند.

آیت الله مجتهد شبستری در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با اشاره به معروف‌های اقتصادی در کشور گفت: راه حل بیکاری موجود در کشور اقتصاد مقاومتی است و ستون فقرات اقتصاد مقاومتی نیز اشتغال است که دولت و مردم نسبت به پیاده کردن آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: دولت باید به صادر کنندگان کمک کرده و خود عزیزان تولیدکننده از نظر کیفیت کالا برای مصرف داخلی و صادرات باید کالای مرغوب و دارای کیفیت بالا تولید کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اگر اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب کاملاً اجرا شود تحریم ها به فضل الهی موفق نخواهد بود، خاطرنشان کرد: در عرصه استاندارد بحث مدیریت کیفیت مطرح است که صرفاً نتیجه نهایی محصول مورد توجه نیست بلکه در یک خط تولید از ابتدا تا انتها براساس اصول فنی یک کالا به تولید نهایی برسد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال129 روز قبل