ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – ده ورزشکار عضو تیم پناهجویان المپیک وارد دهکده بازی های المپیک ریو شده و مورد استقبال مقامات مسئول قرار گرفتند.

به گزارش وب سایت رسمی نود، ده ورزشکار عضو این تیم در نشستی با مقامات برزیلی و کمیته بین المللی المپیک پیام امید به سایر پناهندگان و آوارگان جهان دادند. در این جلسه آنها ابراز امیدواری کردند ۶۵ میلیون آواره و بی خانمان در سرتاسر جهان روزی بتوانند با امنیت و آسایش در خانه های خود زندگی کنند.

یکی از ورزشکاران اهل سودان جنوبی در این دیدار گفت: ما نمایندگان آوارگان و پناهجویان جهان هستیم؛ هرگز این فرصت تاریخی را از دست نخواهیم داد و به همه مردم دنیا اعلام کنیم که ما مردمان بدی نیستیم؛ تنها گناه ما اینست که نام پناهجو یا آواره روی ما گذاشته شده است. من بابت فرصتی که کمیته بین المللی المپیک در اختیار ما قرار داده از آنها بسیار متشکریم.

یاسر ماردینی شناگر اهل سوریه هم در این دیدار از کمیته بین المللی المپیک تشکر کرد و گفت این فرصت بزرگی است که به آوارگان و پناهجویان داده شده تا آنها هم بتوانند در جمع بزرگ ورزشکاران جهان شرکت کنند. با این کار IOC به همه نشان داد که پناهجویان هم می توانند در المپیک مشارکت داشته باشند. ما هنوز هم انسان هستیم و حق زندگی کردن در جهان را داریم مانند هر انسان دیگری در جهان. ما هم می توانیم کارهای زیادی انجام دهیم و به چیزهای زیادی دست پیدا کنیم. ما به انتخاب خودمان از سرزمین مادری مان دور نشده ایم. و به انتخاب خودمان پناهجو و آواره نشده ایم. ما به همه قول می دهیم که تمام تلاش خود را در این بازیها انجام دهیم تا پیام خود را به همه آوارگان و پناهجویان بدهیم.

 

۲۰۸۱

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,