ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در مصاحبه با خبرنگار تسنیم در واشنگتن

۰۴ مهر ۱۳۹۵ – ۱۶:۵۷

جان دیر

کشیش و پژوهشگر آمریکایی معتقد است مردم این کشور به‌ویژه سیاهپوستان باید به مقاومت در برابر وحشی‌گری و خشونت پلیس آمریکا به‌شیوه‌ای مسالمت‌آمیز ادامه دهند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جان دیر، کشیش آمریکایی که از اعضای سابق انجمن مسیح نیز به‌شمار می‌رود از جامعه سیاهپوستان در آمریکا خواست تا به مقابله در برابر فرهنگ نژادپرستی، خشونت پلیس و خشونت اسلحه به‌شیوه‌ای مسالمت آمیز ادامه دهند.

وی در حاشیه کنفرانس ضدجنگ در واشنگتن به خبرنگار تسنیم در واشنگتن گفت: اکنون دارای رهبری نیستیم. کشور ما در بحرانی وحشتناک قرار دارد اما ریشه‌های نژادپرستی و خشونت، فقر و طمع بسیار عمیق است.

دیر در ادامه گفت: ما فاقد رهبری در آمریکا هستیم زیرا رسانه‌ها اجازه این کار را نمی‌دهند. آنها اجازه ندارند از کسی استفاده کنند که مخالف جنگ و بی‌عدالتی است زیرا رسانه‌ اکنون توسط پنتاگون کنترل می‌شود.

این سخنران آمریکایی در ادامه با تأکید بر "باید از جنگ که نتیجه آن فقر و بی‌عدالتی است ممانعت کنیم"، گفت: افراد صلح‌طلبی در آمریکا هستند که به‌دنبال تغییر این کشور در دنیا هستند.

وی در ادامه مصاحبه با تسنیم افزود: روش‌های مسالمت‌آمیز همواره نتیجه‌بخش هستند. زمانی که مردم را از طریق روش‌ها، راهبردها و اصول مسالمت‌آمیز سازماندهی کنیم دارای این قدرت هستیم که در نهایت به نتیجه مورد نظر دست یابیم. اما اگر این روش نتیجه‌ای به‌همراه نداشته باشد به‌جای اینکه افراد را بکشیم این تمایل را باید داشته باشیم که ریسک کرده و از روشهای غیرخشونت‌آمیز استفاده کنیم‬.

دیر ابراز کرد: با توجه به تهدید جنگ هسته‌ای وضعیت اکنون بسیار وخیم است. شاهد فقر و فلاکت، جنگهای زیاد و تغییرات آب و هوایی در سراسر دنیا هستیم که در حال فوران است.

چیزی که گفته نمی‌شود این است که جنبش‌ها نیز درحال رشد هستند. آنچه به آن نیاز داریم این است که مردم در ایران، خاورمیانه و تمام دنیا جنگ را محکوم کنند. همه مردم در سراسر دنیا باید از اقدامات خشونت‌آمیز ممانعت کرده و برای داشتن دنیایی عاری از خشونت تلاش کنند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال117 روز قبل