ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش پایگاه اینترنتی العهد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز وارد ترکیه شد. وی در این سفر قرار است با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای‌ خود دیدار می‌کند.

پیشتر دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که بحران سوریه در راس برنامه دیدار پوتین با رجب طیب اردوغان و نیکولاس مادورو همتای ونزوئلایی وی در حاشیه نشست جهانی انرژی در استانبول خواهد بود.

وی افزود: پوتین و اردوغان در جریان این دیدار به تبادل دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین المللی و به ویژه مساله سوریه خواهند پرداخت. طرفین همچنین در مورد روند عادی سازی روابط میان مسکو و آنکارا گفتگو خواهند کرد.

شرکت رئیس جمهور روسیه در نشست جهانی انرژی در استانبول، جدیدترین تلاش‌ها برای ارتقای روابط میان ترکیه و روسیه است.

پیشتر راد بیلهان، معاون رئیس مرکز آسیایی مطالعات استراتژیک در ترکیه اعلام کرده بود: این سفر در راستای سفر اردوغان به سن پترزبورگ است. انتظار می‌رود در این سفر توافقاتی میان دو کشور امضا شود.

این سفر در حالی انجام می‌شود که اختلاف نظرها میان آنکارا و مسکو همچنان زیاد است، ترکیه روابط خود را با عربستان گسترش داده است و در بحران سوریه با این کشور همکاری می‌کند. همچنین مساله عراق باعث پیچیده شدن روابط میان دو کشور شده است. بر همین اساس ناظران بین المللی معتقدند با توجه به فشار منطقه‌ای و قرار گرفتن آنکارا و مسکو در جبهه‌های مخالف، گسترش روابط میان دو کشور دشوارتر به نظر می‌رسد.
منبع: خبرگزاری ایسنا

منبع : tabnakbato.ir

مجله