ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۰۵

پنتاگون

وزارت دفاع آمریکا در واکنش به تهدیدهای جدی روسیه درباره استقرار سامانه‌های «اس-۳۰۰» و «اس-۴۰۰» در سوریه، اعلام کرد واشنگتن تمامی تدابیر لازم را برای امنیت هواپیماهای خود اتخاذ می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «روسیا الیوم»، پس از آن‌که مسکو اعلام کرد بُرد سامانه‌های «اس-۳۰۰» و «اس- ۴۰۰» برای هر پرنده ناشناسی غافلگیر کننده خواهد بود، واشنگتن تأکید کرد تمامی اقدامات لازم را برای تضمین امنیت هواپیماهایش در سوریه اتخاذ می‌کند.

«پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، روز پنجشنبه طی کنفرانسی خبری در واکنش به اظهارات تهدیدآمیز مسکو، گفت: «ما دائما تدابیر پیشگیرانه‌ای را در زمینه امنیت هواپیماهای‌مان و خدمه‌ها اتخاذ می‌کنیم، این موضوع برای ما اهمیت دارد و ما به این روند ادامه خواهیم داد.»

کوک در عین حال خاطرنشان کرد، توافق روسیه و آمریکا درباره تضمین امنیت هواپیماهای این دو کشور در آسمان سوریه مکانیزمی موثر برای کاهش خطراتی را ایجاد می‌کند که می‌تواند هم خلبانان هواپیماهای ائتلاف و خدمه هواپیماهای روسیه را تهدید کند.

وی افزود که طبق توافق مذکور، آمریکا به استفاده از کانال‌های تماس باز ادامه می‌دهد.

روز گذشته، « ایگور کناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه با هشدار به ائتلاف آمریکا برای درنظر گرفتن پیامد حملات به نیروهای ارتش سوریه، تأکید کرد که سامانه‌های اس‌300 و اس‌400 در سوریه آنها را غافلگیر خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال104 روز قبل