ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

افسران مسلمان پیش از این برای داشتن حجاب باید موافقت مسئولان را کسب می‌کردند، اما اکنون حجاب به طور رسمی برای لباس پلیس در نظر گرفته شده است.

انجمن مسلمانان پلیس اسکاتلند که برای برقراری ارتباط نزدیک‌تر با اقلیت‌های مسلمان در سال ۲۰۱۰ در این کشور راه‌اندازی شد، از این اقدام استقبال کرده است.

در همین حال، فیل گورملی، رئیس پلیس اسکاتلند، در این باره گفت: «نیروهای پلیس باید نماینده جامعه‌ای باشند که به آن خدمت می‌کنند.»

گورملی ادامه داد: «اعلام این مسئله مرا خوشحال می‌کند و از حمایت جامعه به ویژه جامعه مسلمانان و همچنین افسران پلیس و کارمندان استقبال می‌کنیم.»

وی افزود: «امیدوارم افزودن گزینه حجاب به لباس پلیس ، به ادغام پیوستن افراد بیشتری کمک کرده و به مهارت‌های زندگی، تجارب و توانایی‌های شخصی که ماموران پلیس برای خدمت به جامعه باید داشته باشند، بیفزاید.»

گزارشی که اوایل سال جاری به اداره پلیس اسکاتلند ارائه شده بود، حکایت از آن داشت که چهار هزار و ۸۰۹ زن در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ خواستار پیوستن به پلیس بودند.

بنا بر این گزارش، ۱۲۷ نفر از این متقاضیان از اعضای اقلیت‌های قومی بوده‌اند.

در همین حال، فهد بشیر، رئیس انجمن مسلمانان پلیس اسکاتلند، این اقدام را «گامی مثبت و در مسیر صحیح» برشمرد و افزود: «بدون شک این اقدام باعث تشویق بانوان مسلمان و اقلیت‌های مذهبی و قومی دیگر برای پیوستن به پلیس می‌شود.»

این در حالیست که اداره پلیس انگلیس در اردیبهشت ۱۳۸۰ حجاب را به لباس رسمی خود اضافه کرده بود.

باشگاه خبرنگاران

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,