ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

از سوی آستان قدس رضوی

۱۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۹:۳۲

زکزاکی

نزدیکان شیخ ابراهیم زکزکی رهبر مسلمانان غرب آفریقا که در بند رژیم این کشور است اجازه یافتند در ملاقات با این عالم جلیل پرچم متبرک حرم حضرت رضا(ع) را همراه برده و به وی تقدیم کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به نقل از ستاد خبری طرح "زیر سایه خورشید"، خانواده شیخ ابراهیم زکزکی این عالم بزرگوار عنوان کردند تقدیم پرچم حرم حضرت رضا(ع) موجبات مسرت شیخ زکزکی و همسر مجاهد ایشان را فراهم آورده و ایشان ضمن تقدیر از این اقدام آستان قدس رضوی از زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) درخواست کردند تا نایب‌الزیاره ایشان باشند و برای پیروزی اسلام و تمامی مجاهدان جهان دعا کنند.

دو سال پیش کاروان فرهنگی ــ تبلیغی «زیر سایه خورشید» به‌دعوت شیخ زکزکی رهبر مسلمانان نیجریه به این کشور اعزام شد. حضور خدام رضوی که حامل پرچم متبرک بارگاه حضرت رضا(ع) و سوغات فرهنگی بود با مراسم چهلم شهدای روز قدس نیجریه مصادف شد.

در آن مراسم این عالم بزرگوار از نقش امام خمینی(ره) در توسعه جریان اسلامی نیجریه گفته و بر ادامه این مسیر تأکید کرده بود. در روز قدس دو سال قبل عوامل ارتش نیجریه به راهپیمایان روز قدس زاریا حمله کرده بودند که ۳۰ نفر از جمله سه پسر شیخ زکزکی به شهادت رسیدند.

آذر ماه سال گذشته بر اثر حمله عوامل ارتش نیجریه به شیعیان «زاریا» تعدادی کشته و زخمی شدند. این حمله منجر به تخریب حسینیه بقیه‌الله(عج) نیجریه شد.

همچنین در جریان این حمله شیخ زکزاکی رهبر مسلمانان نیجریه و همسر بزرگوارشان زخمی و دستگیر شدند. خبرها حاکی از آن است که شرایط جسمانی این چهره سرشناس مسلمانان نیجریه در زندان این کشور مساعد نیست و نبود امکانات و فشارها بر وخامت حال ایشان افزوده است.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال198 روز قبل