ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پرونده کهریزک دوباره به جریان افتاد/مرتضوی باز هم دادگاهی شد

  اخباراجتماعی ,خبرهای   اجتماعی ,سعید مرتضوی

وکیل مدافع خانواده یکی از فوت‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک، از برگزاری دادگاه سعید مرتضوی خبر داد و گفت: صبح فردا این دادگاه با حضور نماینده دادستان تهران برگزار خواهد شد.

میرمجید طاهری در گفتگو با مهر از برگزاری دادگاه سعید مرتضوی خبر داد و گفت: فردا ساعت ۹ صبح و با شکایت خانواده‌ یکی از فوت‌شدگان بازداشتگاه کهریزک، سعید مرتضوی محاکمه خواهد شد.

وی افزود: دکتر روح‌الامینی و حقیقی، پدر و مادر یکی از فوت‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک هستند که از مرتضوی شکایت کردند.

طاهری با بیان اینکه پرونده مرتضوی به شعبه‌ ۲۲ تجدیدنظر ارسال شده است، گفت: جلسه فردا اولین جلسه پس از صدور حکم برائت سعید مرتضوی است؛ بطوریکه این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و شعبه ۳۸ دیوان با توجه به قانون آئین دادرسی کیفری جدید، رسیدگی به پرونده را در صلاحیت دادگاه تجدیدنظر دانست، به همین منظور پرونده به شعبه ۲۲ ارجاع داده شد.

وکیل مدافع خانواده یکی از فوت‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک تصریح کرد: خواسته ما از دادگاه این بود که پرونده کهریزک را از پرونده تأمین اجتماعی جدا کند چرا که این دو هیچ سنخیتی با هم نداشتند.

وی از دعوت نماینده دادستان تهران برای حضور در دادگاه خبر داد و افزود: در جلسات قبلی آقای نجفی معاون دادستان تهران در جلسات حضور داشتند و برای جلسه فردا نیز احتمالاً نجفی و یا یکی دیگر از معاونین دادستان حضور خواهند داشت.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,