ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وب سایت رسمی برنامه نود-اولین برنامه نود فصل، سراغ یک سوژه جالب و مهم رفت. پیراهن های بی کیفیت جیووا که حالا هم اسپانسر تیم ملی است و هم اینکه بسیاری از باشگاههای لیگ برتری و حتی لیگ یکی سراغ این برند رفته اند.

به گزارش سایت نود، اعتراض ها به این برند از زمان رونمایی پیراهن تیم ملی در دوران ریاست علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال شروع شد. طرح های ساده ای که در مراسم رونمایی پیراهن تیم ملی با برند جیووا نشان داده شد، بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها و افکار عمومی داشت والبته مقامات وقت فدراسیون فوتبال اعلام کردند که در مراسم رونمایی به دلیل عجله ای که برای بستن قرارداد و رونمایی داشته اند، پیراهن هایی با طرح های ساده گذاشته شده و طرح اصلی چیز دیگری است.

پس از این هیاهو بود که پای واسطه ها و افراد دیگری هم وسط آمد که نشان می داد ماجرای جیووا یک ماجرای پیچیده است. این برند ایتالیایی در نهایت به عنوان اسپانسر تیم ملی انتخاب شد و البته فدراسیون وقت به انتقادها و اعتراض ها توجهی نکرد.

بر اساس تجربیات قبلی در برندهای لگیا و آل اسپورت، به یکباره بسیاری از تیم های لیگ برتری و حتی لیگ یکی با برند جیووا به میدان آمدند. این اتفاق نشان می داد واسطه ها برای حضور این برند در باشگاههای ایرانی برنامه ریزی دارند و پشت پرده ای وجود دارد و معاملاتی شکل گرفته است. زمانی که این برند اول اسپانسر تیم ملی می شود و بعد به همه باشگاهها سرایت می کند باید ماجرایی وجود داشته باشد.

در برنامه نود دیشب تقریبا همه چیز بررسی شد. از کیفیت پایین لباس ها تا مغازه هایی که این برند را با دوخت و پارچه ایرانی می دوزند. مشخص شد که این برند در ایران تولید می شود. درست مثل آل اسپورت و لگیا که آنها هم در ایران تولید می شدند و البته به نام برندهای آلمانی و ایتالیایی به تیم ملی داده می شدند. در هر حال هم کی روش و هم سایر تیم های ملی رده سنی هم به پیراهن های جیووا اعتراض کرده اند که فدراسیون فوتبال نسبت به همه این اعتراض ها واکنش خاصی نداشته است.

آیتم بررسی ابهامات قرارداد فدراسیون فوتبال و جیووا

در پرونده جالب برنامه نود، لباس بی کیفیت تیم ملی ایران و لباس پیشرفته تیم ملی کره توسط یک کارشناس پوشاک انجام شد و گزارش آن پخش شد. ویدیوی مقایسه پیراهن تیم ملی ایران و تیم ملی کره جنوبی

و بعد دوربین مخفی تاسف بار از پشت پرده قراردادهای شرکت جیووا با تیم های ایرانی و دلالی های صورت گرفته و تولید لباس های بی کیفیت در ایران به نام ایتالیایی پخش شد که تکان دهنده به نظر می آمد. ویدیوی دوربین مخفی نود در باره دلالی پیراهن های جیووا

در برنامه دیشب نود نه درخشان عضو کمیته بازاریابی و نه عباس ترابیان دبیرکمیته بازاریابی و نه علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال و نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال پاسخگو نبودند. مثلثی که قراردادهای لگیا و آل اسپورت را بسته بودند و حالا سومین قرارداد را هم بسته اند. در نهایت مهدی تاج روی آنتن آمد تا هم پاسخ بدهد که البته سعی در توجیه مسایل داشت و گفت که قرارداد جیووا در دوران او بسته نشده و حالا سعی می کند این برند را عوض کند. او حتی از برند آدیداس هم نام برد که ممکن است در فاصله یک ماه تا اولین بازی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی، اسپانسر پیراهن تیم ملی شود! بخشی از صحبتهای او را بخوانید: با جلساتی که داشتیم ۲۳ ایراد از لباس جیووا گرفتیم و گفتیم اگر رفع نشود قرارداد این شرکت را فسخ می کنیم. مجموعه فدراسیون بر این باور است که می تواند قرارداد را فسخ کند و مراحل قانونی فسخ کردن در حال طی شدن است و به این سمت در حال حرکت است. مطمئن باشید بهترین لباس ها از بازار برای تیم ملی تهیه می کنیم و در بازی شهریور تیم ملی مقابل قطر استفاده می کنیم.  ویدیوی گفت و گوی عادل فردوسی پور و مهدی تاج

 

سعی می کنیم این ماجرای مشکوک را در سایت نود هم دنبال کنیم.

واکنش مجری برنامه نود به کیفیت پایین لباسهای جیووا

 

 

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,