ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

محمدعلی پرزاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار همدانی با بیان اینکه در سال ۱۳۶۰ وارد سپاه شدم، اظهار کرد: در آن زمان به واحد تدارکات سپاه که سردار همدانی حضور داشتند معرفی شدم؛ از آن زمان با ایشان آشنا شدم و رابطه بین ما شکل گرفت.

وی ‌با بیان اینکه ایشان مدتی بعد از واحد تدارکات وارد واحد عملیات شدند، گفت: در این مدت در عملیات‌های سرپل ذهاب و محور گیلان حضور داشتند و بعد از مدتی فرمانده منطقه ۷ سپاه، ایشان را فرمانده تیپ انصارالحسین(ع) انتخاب کرد تا تیپ مستقل داشته باشند.

مسؤول هیأت ثارالله رزمندگان همدان با بیان اینکه تیپ مستقل ایجاد شد و کم کم نخستین منطقه عملیاتی که به ایشان واگذار شد منطقه سرپل ذهاب بود، افزود: مدتی آنجا بود و بعد نیز در چند عملیات بزرگ نظیر بیت‌المقدس، جزیره مجنون و بدر فرماندهی کرد.

*کمک به رزمندگان دغدغه سردار بود

وی با بیان اینکه شهیدهمدانی در آزادسازی خرمشهر به همراه شهیدشهبازی حضور داشت که من نیز همراه این عزیزان در آن عملیات بودم، افزود: ایشان مدتی فرمانده لشگر قدس گیلان بود؛ در سپاه قدس نیز معاون عملیاتی سردار جعفری شد و با همکاران عملیاتی در منطقه حلبچه، دربندیخان حضور داشته و عملیات والفجر ۱۰ را نیز دنبال کرد.

پرزاد خاطرنشان کرد: پس از پایان جنگ تحمیلی ایشان را بیشتر شناختم و متوجه شدم او تنها شخصیت نظامی ندارد، بلکه صاحب شخصیت چند بعدی اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و عاطفی است.

وی بیان کرد: ایشان در سال ۷۰ دوباره فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) شد و مرا نیز به عنوان مسؤول هیأت رزمندگان استان معرفی کرد که به همین دلیل کارهایمان بیشتر به هم نزدیک شده بود و با هم مراوده داشتیم.

همرزم شهید سردار همدانی گفت: ایشان از لحاظ اقتصادی علاقمند به کمک به رزمندگان بود و به همین دلیل شرکت انصار را راه‌اندازی کرد تا با خرید سهام از سوی افراد کار اقتصادی صورت گیرد و توان مالی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه کمی بعد ایشان وقتی متوجه شد که رزمندگان اسلام و مردم عادی دچار مشکل معیشتی هستند، صندوق عدل اسلامی را راه‌اندازی کرد که حتی با یک درصد، سود قرض‌الحسنه به افراد می‌داد، گفت: در یک مقطع ۲۳ میلیارد تومان توسط این صندوق به افراد وام داده شد.

پرزاد با بیان اینکه ایشان روحیه هنری داشت و موسسه فرهنگی و هنری آفرینش را راه‌اندازی کرد، خاطرنشان کرد: سردار علاقمند به حفظ آثار دفاع مقدس بود و به همین دلیل موزه دفاع مقدس را راه‌اندازی کرد.

*نگاه سردار به انقلابی‎گری افراد بود

وی با بیان اینکه سردار همدانی دارای شخصیت فرهنگی، اقتصادی، هنری، اجتماعی و نظامی بود، گفت: ایشان مسوولیت‎های نظامی مختلفی داشت که از آن جمله می‌توان به فرماندهی محمدرسول‌الله سپاه تهران، جانشینی سازمان نیروی مقاومت بسیج و… اشاره کرد.

مسؤول هیأت ثارالله رزمندگان همدان با بیان اینکه نگاه ایشان در ابعاد سیاسی، نگاه مقام معظم رهبری بود «ما اصلاح‌طلب و اصولگرا و چپ و راست نداریم»، افزود: سردار بیان می‌کرد که هر فردی انقلاب را قبول دارد او را انقلابی می‌دانیم و اگر کسی علیه انقلاب بود او را ضد انقلاب می‌دانیم.

وی با بیان اینکه جذبه والایی بین گروه‌های سیاسی داشت، گفت: ایشان از لحاظ رفتاری هم بسیار عاطفی بود.

پرزاد با بیان اینکه ایشان همراه خانواده بود و به گفته فرزندانش هیچگاه میان آنها و دیگران فرقی قائل نمی‌شد، افزود: وهب پسر سردار، کارمند بانک در ورامین بود و از تهران به آنجا رفت و آمد داشت، روزی فردی به او می‌گوید پدرت که فرمانده سپاه است انتقالی تو را به تهران فراهم کند، او در پاسخ عنوان می‎کند «پدرم چنین اخلاقی ندارند و اگر هم از او چنین چیزی درخواست کنم ناراحت خواهد شد».

* «به دنبال رفع مشکلات رزمندگان باشید»!

وی با بیان اینکه سردار روحیه‌ خاصی داشت، مخالف اختلاف و تفرقه بین گروه‌ها بود خاطرنشان کرد: در راستای رفع مشکلات مردم موسسه خیریه ثارالله را راه‌اندازی کرد و آقای کتابی را برای اداره آن انتخاب کرد و گفت «به دنبال رفع مشکلات رزمندگان باشید».

همرزم شهید سردار همدانی با بیان اینکه ایشان بسیار سختکوش بود، گفت: هنگامی که در خدمت ایشان بودم، کارهایمان از نماز صبح آغاز می‌شد و تا پایان شب ادامه داشت، با وجود اینکه در چهره ایشان خستگی را می‌دیدم اما هیچگاه دست از کار نمی‎کشید.

وی ادامه داد: حتی گاهی از منزل تماس می‌گرفتند و می‌خواستند که زودتر برود اما او می‌گفت در ماموریت سپاه هستم و نمی‌توانم.

پرزاد با بیان اینکه سردار اعتقاد داشت کار مردم و ایجاد امنیت و رفاه برای آنها اولویت دارد، افزود: ایشان را مرد سالک الی‌الله و مرد عاشق فعالیت می‌شناختم.

وی با بیان اینکه پایبندی به قول جزو منش رفتاری ایشان بود، گفت: بارها می‌دیدم که بسیار خسته است اما چون قول داده بود و باید در جلسه‌ای در تهران حضور می‌یافت، شبانه خود را به آنجا می‌رساند.

*در دفع فتنه ۸۸ صف مردم فریب‌خورده را از ضد انقلاب جدا کرد

مسؤول هیأت ثارالله رزمندگان همدان با بیان اینکه سردار بسیار بخشنده بود، افزود: به افرادی که درخواست کمک داشتند یاری می‌کرد، با وجود اینکه بارها خود در سختی و مشقت قرار می‌گرفت اما هیچگاه نسبت به نیازمندان بی‌تفاوت نبود.

وی با بیان اینکه ایشان در جریان فتنه ۸۸، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله بود، گفت: در آن زمان تهران به دلیل آشوب فتنه‌گران به هم ریخته بود اما در این وضعیت سردار و فرماندهان نمی‎خواستند خونی از کسی ریخته شود و با روش خاصی وضعیت را کنترل کردند.

پرزاد در ادامه با اشاره به تدبیر سردار در سوریه افزود: سردارهمدانی مردم عادی را برای مقابله با گروه‌های ضد سوریه بسیج کرد، همین ترفند را در مقابله با فتنه ۸۸ نیز به کار گرفته بود، بسیجیان و افرادی که معتقد به نظام بودند را به ماموریت فرستاد.

وی با بیان اینکه ایشان سعی داشت مردمی که غیرمغرضانه وارد میدان شده بودند، را توجیه و ارشاد کند، افزود: ایشان در دفع فتنه ۸۸ صف مردم را از ضد انقلاب جدا کرد.

همرزم شهید سردار همدانی با بیان اینکه سردار همدانی مردی کامل و به تمام معنا مقتدر بود، افزود: این مرد خستگی‎ناپذیر و عاشق مردم تا آخر پای نظام جمهوری اسلامی ایستاد.

وی خاطرنشان کرد: گذشت، حلم، ولایتمداری، توجه به جوانان و سخت‌کوشی از خصوصیات بارز سردار همدانی بود که از اذهان مردم پاک نخواهد شد.

مسؤول هیأت ثارالله رزمندگان همدان در ادامه با اشاره به تشکیل هیأت رزمندگان همدان در سال ۷۰؛ سردار همدانی را یکی از بانیان اصلی آن دانست و گفت: ایشان از روز اول با جدیت تمام پیگیر کارها بود

وی اظهار کرد: وقتی به دنبال جایی برای هیأت بودیم، ایشان منزل مسکونی خود در منطقه کولانج را با قیمت پایین‏‎تر از مبلغی که خریده بودند به هیأت واگذار کرد.

پرزاد با بیان اینکه سردار همدان به لحاظ معنوی و مادی، هیأت را کمک می‎کرد، گفت: بعدها هیأت پیروان عترت  ویژه خواهران توسط هیأت ثارالله راه‎اندازی شد.

وی راه‎اندازی هیات جوانان عاشورایی و هیأت رزمندگان در تمام شهرستان های استان را از دیگر اقدامات دانست و  گفت: اخیراً نیز هیأت رزمندگان در دو شهر لاله‎جین و صالح‎آباد ایجاد شده است.

مسؤول هیأت ثارالله رزمندگان همدان با بیان اینکه در آینده نیز هیأت رزمندگان در تمام شهرهای استان راه‌اندازی خواهد شد؛ گفت: سعی ما این است در همه شهرستان‎ها برنامه‌های خوبی به ویژه در مناسبت‏‎های خاص برگزار شود؛ همان‌طور که دغدغه شهید همدانی همین بود.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/ک۴۰/

منبع : farsnews.com

مجله