ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سال گذشته چهره‌های سرشناسی در دنیای موسیقی مانند دیوید بویی و پرینس از دنیا رفتند اما با این حال هیچ‌کدام از آن‌ها نیز پس از مرگ درآمدی بیشتر از مایکل جکسون نداشتند.

در فهرست اعلام شده از سوی نشریه فوربز، مایکل جکسون با ۸۲۵ میلیون دلار عایدی در ۱۲ ماه گذشته رده نخست را به خود اختصاص داده است. قسمت عمده این درآمد (۷۵۰ میلیون دلار) از فروش سهام این خواننده از شرکت سونی / ای‌تی‌وی حاصل شده است.

پردرآمدترین سلبریتی‌ از دنیا رفته!+عکس
 
پس از درگذشت ناگهانی پرینس در اثر مصرف بیش از حد دارو فروش آلبوم‌های این خواننده به شدت افزایش یافت. او در فهرست فوربز با درآمدی بالغ بر ۲۵ میلیون دلار در رده پنجم و پایین‌تر از الویس پریسلی با ۲۷ میلیون دلار درآمد ایستاده است.

دیوید بویی ژانویه گذشته در اثر ابتلا به بیماری سرطان تنها چند روز پس از انتشار آلبوم جدیدش درگذشت. فروش آلبوم او نیز پس از مرگش بسیار زیاد بود اما این خواننده در سال گذشته در مجموع تنها ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار درآمد داشت و در این فهرست در جایگاه یازدهم ایستاد.

از دیگر سلبریتی‌های حاضر در فهرست فوربز گلف‌باز افسانه‌ای آرنولد پالمر است که سپتامبر گذشته در ۸۷ سالگی درگذشت. او با ۴۰ میلیون دلار درآمد پس از مرگ در رده سوم فهرست ایستاده است.

برآوردهای نشریه فوربز بر اساس درآمدهای پیش از کثر مالیات و هزینه‌های قانونی است.

خبرآنلاین

منبع : tabnakbato.ir

مجله