ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرنگار تسنیم در سوریه گزارش می‌دهد

۰۵ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۰۹

ارتش سوریه

منابع محلی گزارش دادند که پدافند هوایی سوریه یک بالون جاسوسی را که از سمت ترکیه وارد منطقه وادی قندیل در حومه لاذقیه شده بود، سرنگون کرد.

‎به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از سوریه، منابع محلی در منطقه وادی قندیل در حومه لاذقیه گزارش دادند که پدافند هوایی سوریه یک بالون جاسوسی را که از سمت ترکیه وارد این منطقه شده بود، سرنگون کرد.

بر اساس این گزارش، یگان وابسته به دفاع هوایی سوریه در وادی قندیل توانست یک بالون جاسوسی را رصد و آن را سرنگون کند.

هنوز تا به این لحظه هیچ بیانیه رسمی از سوی مقامات سوریه درباره این حادثه صادر نشده است.

این نخستین بار نیست که حریم هوایی سوریه در مرز ترکیه نقض می‌شود و پیش از این نیز پدافند هوایی سوریه یک هواپیمای جنگی ترکیه و نیز یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا را در نزدیکی شهر لاذقیه سرنگون کرد.

از سوی دیگر کمیته‌های توپخانه‌ای مردمی در حومه القنیطره دقایقی قبل با پشتیبانی نیروهای ارتش سوریه، عملیات گسترده‌ای را به‌منظور رفع محاصره شهرک «حضر» از سمت تل الحمریه آغاز کردند در حالی که گروه‌های تکفیری از دو هفته قبل وارد شهرک حضر شدند و هم‌اکنون نیز درگیری‌های خشونت‌باری در محورهای منتهی به بخش الحمریه به وقوع پیوسته است.

بر پایه این گزارش، تروریست‌ها طی روزهای گذشته از طریق رسانه‌های مختلف خواستند از اهالی شهرک حضر باج‌خواهی کنند و از آنها درخواست کردند تا جاده‌ای را به‌سمت حومه جنوب غربی دمشق باز کنند اما با مخالفت‌های مردمی مواجه شدند و همین امر گروه‌های مسلح را به شلیک چندین خمپاره واداشت.

یگان‌های ارتش نیز پیشرفت‌هایی در محور تل الصوان در حومه شرقی دمشق محقق کرده و چند زمین زراعی تا عمق ۶۰۰ متری در داخل این شهرک را تحت کنترل خود درآوردند.

در حالی که نبردها بین ارتش و گروه‌های تروریستی ادامه دارد و تعدادی از افراد مسلح از محور شرقی این شهرک فرار کرده‌اند و نیروهای سوریه نیز صبح امروز دوشنبه عملیات نظامی از چند محور با هدف آزادسازی شهرک تل الصوان در الغوطه شرقی را با پشتیبانی یگان توپخانه‌ای آغاز کردند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال148 روز قبل