ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پایان رکود و آغاز دوره رونق مسکن/ قیمت خانه‌های نقلی تهران

  اخباراقتصادی ,خبرهای   اقتصادی,معاملات مسکن

روند صعودی معاملات مسکن در تهران ادامه دارد و طبق گفته مسئولان و کارشناسان بازار، حجم معاملات مسکن تا پایان سال افزایش می‌یابد.

 به گزارش ایلنا، بازار مسکن پس از پشت سر گذاشتن سه سال رکود،‌ روزهای ورود به رونق را می گذراند و آمارهای دستگاه‌های متعدد از جمله وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی نشان از این دارد که از ابتدای سال جاری میزان معاملات مسکن در حال افزایش بوده است.

 

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی، میزان معاملات مسکن در تهران در شهریورماه نسبت ماه گذشته‌اش، رشد بیش از ۱۰ درصدی داشته و به این ترتیب رشد صعود خرید و فروش مسکن از ابتدای سال تا ماه گذشته حفظ شده است. حامد مظاهریان، معاون امور مسکن و ساختمان معتقد است: اهداف وزارت راه و شهرسازی مبنی بر رونق بازار مبتنی بر سیاست‌های پس‌انداز جواب داده است و بازار مسکن در دوره پپش رونق قرار دارد و به زودی وارد دوره رونق می‌شود.

 

همچنین حسام عقبایی،‌ رییس اتحادیه املاک استان تهران  چندی پیش با بیان اینکه این افزایش معاملات مسکن منجر به گران شدن قیمت خانه نمی‌شود،‌ گفت: هر چند که معاملات مسکن در تهران رو به رشد است اما در برخی از استان‌ها رکود همچنان ادامه دارد اما علایم بازار حاکی از این است که این رونق از تهران به سایر استان‌ها سرایت می‌کند.

 

طبق گفته کارشناسان، رونق بازار مسکن در تهران از خانه‌های نقلی شروع شده است، موضوعی که بانک مرکزی هم با ارائه گزارش‌هایی از بیشترین فروش‌های خانه‌های کم مترا‍ژ آن را تایید می‌کند. طبق آخرین گزارش بانک مرکزی درباره تحولات بازار مسکن؛ در ماه گذشته بیشترین خرید و فروش مسکن مربوط به خانه‌هایی با متراژ ۵۰ تا ۸۰ متر بوده است.   

 

در جدول زیر قیمت خانه‌های زیر ۷۰ متر در محله‌های مختلف تهران آمده است:

 

متراژ محله قیمت (تومان)
۵۲ متر- ۱۰ ساله جمهوری ۲۳۰ میلیون
۶۰ متر- ۷ ساله ولنجک ۷۹۰ میلیون
۴۷ متر-نوساز پیروزی ۱۸۰ میلیون
۶۰ متر-۱۰ ساله شهران ۲۷۲ میلیون
۶۵ متر- ۵ ساله بلوار ارتش ۳۵۷ میلیون
۵۸ متر- ۷ ساله یوسف آباد ۴۶۴ میلیون
۷۰ متر-۸ ساله نواب ۱۵۰ میلیون
۷۰ متر- ۱۳ ساله تهرانسر ۱۹۷ میلیون
۶۲ متر- ۱۲ ساله پاستور ۲۰۴ میلیون
۵۴ متر- ۲۰ ساله شهرک غرب- درختی ۵۹۴ میلیون
۶۰ متر- ۷ ساله نبرد ۲۶۰ میلیون

منبع : بیتوته

مجله