ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مرحله دوم عملیات آزادسازی جزیره الخالدیه عراق به پایان رسید

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۹:۰۰

ارتش عراق

نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق در پایان دومین روز عملیات آزادسازی جزیره استراتژیک الخالدیه موفق شدند، ۲۰ کیلومتر مربع از مساحت این جزیره را از لوث داعش پاکسازی کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، مرحله دوم عملیات آزادسازی جزیره استراتژیک الخالدیه در شرق الرمادی، با رسیدن یگانهای نظامی به کرانه‌های شمالی رود فرات و پاکسازی ۲۰ کیلومتر مربع از منطقه البوشجل تا البوعبید از لوث تروریستهای داعشی به پایان رسید.

بر اساس این گزارش، یگانهای نظامی عراق، هم اینک در حال تفتیش مناطق و خنثی‌سازی بمب‌های کارگذاشته شده توسط داعش هستند و عملیات برای آزادسازی مناطق باقی مانده جزیره الخالدیه همچنان ادامه دارد.

منابع عراقی پیش از این اعلام کردند که نیروهای داوطلب مردمی عراق در ادامه عملیات آزادسازی جزیره الخالدیه در شرق الرمادی از دست داعش، موفق شدند کنترل مناطق "البو بالی" و"البو عبید" و"الملاحمه" را به دست بگیرند.

این منابع اعلام همچنین اعلام کردند که نیروهای پلیس فدرال عراق نیز مناطق الملاحمه، البوسوده، الکرطان و الکرابله را از لوث تروریستهای داعشی پاکسازی کردند و به کرانه‌های رود فرات رسیدند.

نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق در روز نخست عملیات، موفق شدند چندین کیلومترمربع از مساحت جزیره الخالدیه را از چنگال تروریستهای داعشی آزاد کنند، به‌طوری که صفوف داعش در ساعات نخست این عملیات از هم پاشید.

آزادسازی جزیره الخالدیه از این جهت که امنیت دو شهر الرمادی و الفلوجه و مرزهای مشترک با اردن را در برابر تروریستهای داعشی برقرار می‌کند، حائز اهمیت است.

گروه تروریستی داعش در اواسط سال ۲۰۱۴ میلادی جزیره الخالدیه را به اشغال خود درآورد. این منطقه از جمله مهمترین پایگاه‌های داعش در عراق به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال210 روز قبل