ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از دمشق، پاکسازی ارتفاع راهبردی «السیریاتل» در جنوب غرب حلب، تشدید جنگ در حسکه، اتحاد گروههای تروریستی وابسته به «ارتش آزاد» در «ادلب»، خبرهای تأیید نشده از ورود ۵ کشتی حامل سلاح روس به ساحل سوریه، استقبال دمشق از مشارکت کُردها در اداره کشور، نزدیکی تهران‌-‌آنکارا مقدمه‌ پایان بحران سوریه و اظهارات اشتاین‌مایر در مورد نقش کلیدی روسیه در برقراری آتش‌بس پایدار در سوریه مهم‌ترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه در ۲۴ ساعت گذشته است.

تحولات میدانی

ارتفاع راهبردی «السیریاتل» در جنوب غرب حلب پاک‌سازی شد

نیروهای مقاومت توانستند در حومه جنوب غرب حلب با پس زدن تروریست‌های «جبههالنصره»، «احرارالشام» و «نورالدین زنکی» ارتفاع مهم «السیریاتل» را به کنترل خود درآورند.

جنگ حسکه رو به تشدید؛ منابع سوری: این بار دیگر مانند دفعات قبل نیست

نیروهای کُرد درگیری را در شهر حسکه آغاز کردند و قصد اشغال کامل این شهر را دارند؛ ارتش سوریه نیز در واکنش به این مسئله تأکید کرد که نیروهای «آسایش» دست به نوعی سرقت زده‌اند.

اتحاد گروههای تروریستی وابسته به «ارتش آزاد» در «ادلب» سوریه

عناصر تروریستی که در استان ادلب سوریه حضور دارند اعلام کردند که با هم به توافق رسیده‌اند و قرار است در قالب یک «ارتش واحد» ادغام شوند.

خبرهای تأیید نشده از ورود ۵ کشتی حامل سلاح روس به ساحل سوریه

منابع خبری وابسته به معارضان سوریه مدعی شدند که ۵ کشتی حامل سلاح روسیه طی هفته گذشته وارد بندرگاه طرطوس سوریه شده است.

تحولات سیاسی

اشتاین‌مایر: روسیه باید نقشی کلیدی در آتش‌بس پایدار در سوریه ایفا کند

وزیر خارجه آلمان در گفت‌وگو با یک روزنامه آلمانی گفت: از روسیه انتظار می‌رود نقشی کلیدی در برقراری آتش‌بس پایدار در سوریه ایفا کند.

دمشق از مشارکت کُردها در اداره کشور استقبال می‌کند

استاندار حسکه با تاکید بر استقبال دولت سوریه از مشارکت کُردها در اداره کشور گفت: توسل به زور سلاح برای حل اختلافات چاره‌ساز نیست.

وزیر سابق اطلاع‌رسانی سوریه: همکاری تهران-مسکو به نفع همه است

وزیر سابق اطلاع‌رسانی سوریه گفت: آمریکا برای حفظ هژمونی و نظام تک قطبی خود در جهان از بر هم خوردن توازن قدرت در سوریه هراس دارد.

نزدیکی تهران‌-‌آنکارا مقدمه‌ پایان بحران سوریه

«عبدالباری عطوان»، تحلیلگر سرشناس دنیای عرب تحولات رخ داده در مناسبات تهران ‌- ‌آنکارا را موجب نزدیکی مواضع و رویکردهای دو کشور دانست که بازتاب آن فراهم شدن بستر مناسب جهت حل بحران سوریه خواهد بود.

اتحاد چین-روسیه-ایران در سوریه چالش جدید اوباما در خاورمیانه

یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی تأکید کرد، «اتحاد چین، ایران و روسیه در سوریه و در حمایت از «بشار اسد» به درد سری جدید برای دولت آمریکا تبدیل شده است».

انتهای پیام/ح

http://fna.ir/OWR29Y

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,