ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۹:۲۵

پاپ فرانسیس

رهبر کاتولیک‌های جهان در اظهاراتی مخالفت خود را با برخی تلاش‌ها برای ارتباط دادن اسلام با خشونت اعلام کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پاپ فرانسیس روز یکشنبه در اظهاراتی گفت: این اشتباه است که اسلام را با خشونت معرفی کنیم چرا که این بی عدالتی اجتماعی و پول پرستی است که مهمترین علل تروریسم به شمار می رود.

پاپ فرانسیس در جمع خبرنگاران در هواپیما در حال بازگشت از سفر ۵ روزه به لهستان تاکید کرد: من فکر می کنم این درست نیست که اسلام را با خشونت مرتبط بدانیم. این اصلا درست نیست.

وی در پاسخ به سئوالی درباره قتل یک کشیش ۸۵ ساله در یکی از کلیساهای فرانسه توسط نوجوانان افراطی، گفت: من فکر می کنم که تقریبا در همه ادیان یک گروه کوچک از بنیادگرایان وجود دارند. ما نیز در دین مسیحیت چنین گروهی را داریم.

وی در ادامه اظهار داشت: من دوست ندارم درباره خشونت اسلامی صحبت کنم چرا که هر روز که روزنامه ها را مشاهده می کنم، خشونت را در اینجا ایتالیا می بینم، کسی دوستش را کشته است، کسی مادر خوانده اش را کشته است.

پاپ فرانسیس تاکید کرد: اگر از خشونت اسلامی صحبت کنیم، باید از خشونت کاتولیک نیز صحبت کنیم. همه مسلمانان اهل خشونت نیستند. دلایل متعددی برای تروریسم وجود دارد.

پاپ یادآور شد: می دانم این مساله خطرناک است که بگوییم ولی تروریسم زمانی رشد می کند که هیچ گزینه دیگری وجود نداشته باشد ولی زمانی که پول به خدا تبدیل می شود و جای انسان را می گیرد، در مرکز توجه اقتصاد جهانی نیز قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: این نخستین شکل از تروریسم است. این یک تروریسم اساسی علیه بشریت است. بیایید درباره آن صحبت کنیم. فقدان فرصت های اقتصادی برای جوانان اروپایی ، یکی از عوامل اصلی تروریسم است.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال209 روز قبل