ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پاسخ منفی ایران در انتخابات فیفا/ آیا رای تاج علیه کفاشیان بود؟

  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,

رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران در انتخابات امروز شورای فیفا که علی کفاشیان هم یکی از نامزدهای آن بود، به برگزار نشدن این انتخابات رای دادند!

 به گزارش مهر، انتخابات شورای فیفا قرار بود امروز در هندوستان و در حضور رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و رئیس فیفا برگزار شود ولی در کمال تعجب، ۲۴ دقیقه بعد از شروع این جلسه، به یکباره ۴۲ عضو از ۴۴ عضو حاضر به تعویق انتخابات رای دادند تا علی کفاشیان نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران که یکی از نامزدهای این انتخابات بود، منتظر جلسات بعدی بماند.

 

تحلیل رسانه‌ها بعد از این اتفاق، بلادرنگ تبانی «سعود المهندی» نایب رئیس فدراسیون فوتبال قطر با سایر اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده است تا این انتخابات را به اصطلاح روی هوا بفرستند. مهندی که خودش یکی از نامزدهای حضور در شورای فیفا بود، چندی پیش با اعلام رسمی فدراسیون جهانی، حق حضور در این انتخابات را از دست داد.

 

فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که به خاطر تحقیقات انجام شده، صلاحیت مهندی برای حضور در انتخابات شورای فیفا تایید نشده و نایب رئیس فدراسیون فوتبال قطر نمی‌تواند از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای رسیدن به این منصب استفاده کند.

 

به این ترتیب، با لغو برگزاری انتخابات امروز، اولین چیزی که به ذهن‌ها متبادر شد، تبانی و لابی قطری‌ها برای برگزار نشدن انتخابات و به نوعی انتقام از فیفا بود؛ چه اینکه «شیخ سلمان» رئیس بحرینی AFC هم بعد از این جلسه خطاب به «اینفانتینو» رئیس فیفا گفت که آسیا امروز اتحادش را نشان داد و پیام این جلسه کاملا واضح است.

 

نکته عجیب اما ساعاتی بعد از این انتخابات خودش را نشان داد. در حالی که انتظار می‌رفت نمایندگان ایران حاضر در این جلسه، از برگزاری انتخابات استقبال کنند و به علی کفاشیان رای بدهند، این اتفاق رخ داد و فدراسیون ایران هم با دیگران همراه شد.

 

مهدی تاج و علیرضا اسدی رئیس و دبیر کل فدراسیون در این جلسه، همانند ۴۱ عضو دیگر، تابلو «NO» را در واکنش به برگزاری این انتخابات بالا بردند تا این سئوال بوجود بیاید که آیا فدراسیون فوتبال ایران هم حامی علی کفاشیان در انتخابات شورای فیفا نبوده است؟

 

فیلم منتشر شده از جلسه، تصویری از تاج و اسدی را نشان می‌دهد که به امید جمالی عضو کمیته بین المللی فدراسیون می‌گویند تابلو NO را بالا بیاورد؛ نکته عجیب تر اینکه جمالی این تابلو را با تردید بالا آورد؛ جوری که مقابل دوربین‌ها مشخص نباشد.

 

البته فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد این کار تاج یک اقدام دیپلماتیک و درست بوده و وی با این کار خود همراهی با فدراسیون های دیگر را نشان داده و به هیچ عنوان به دنبال تضعیف کفاشیان نبوده است.

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,