ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در گفت‌وگو با تسنیم مطرح شد

۲۷ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۱۸

الشیخ صباح الشمری

یکی از شیوخ معروف اهل‌سنت عراق با تأکید بر برادری و همبستگی رزمندگان شیعی (حشد شعبی) و عشایر اهل‌سنت در نبرد با تروریسم تکفیری ادعاهای اخیر وزیر خارجه رژیم سعودی درباره حشد شعبی را بی‌اساس خواند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ «صباح مطشر الشمری» عضو شورای نجات استان صلاح‌الدین عراق تأکید کرد: هیچ فرقی میان حشد شعبی و حشد عشائری با وجود اصطلاحات و واژگانی که سیاست‌مداران درباره آنها به کار می‌برند، وجود ندارد.

الشمری که با تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، افزود: دیگران حشد عشائری را سنی و حشد شعبی را شیعی معرفی می‌کنند، در حالی که هیچ مشکلی برای ورود حشد شعبی به مناطق وجود ندارد، هرچند سیاستمداران با این مسئله مخالفت می‌کنند، اما مردم این مناطق با ورود حشد شعبی برای آزادی مناطقشان (از لوث تروریست‌های داعشی) موافق هستند و خواستار آزادی سرزمینشان هستند، هر کس می‌تواند بیاید و شهر (موصل) را آزاد کند.

این شیخ سنی‌مذهب عراقی خاطرنشان کرد: ما از همه برای آزادسازی موصل از اشغال داعش استقبال می‌کنیم.

واکنش به اظهارات عادل الجبیر

الشمری در واکنش به هشدارهای رژیم سعودی که مدعی شده بود در صورت ورود رزمندگان شیعی به موصل حمام‌های خون به راه خواهد افتاد، با دروغ خواندن ادعای این مقام سعودی به تسنیم گفت: اگر آنها (سعودی‌ها) کشور اسلامی و عربی هستند، خودشان بیایند و از نزدیک با چشمشان ببینند که آیا حمام خون راه می‌افتد، یا خیر.

وی افزود: من شخص شناخته‌‌شده‌ و مسئول جان برخی از عشایر هستم، من شیخ چندین عشایر هستم، هیچ برخورد و درگیری یا مشکلی از لحظه‌ای که ما مناطق خود را تا امروز آزاد کرده‌ایم یعنی از یک سال و هشت ماه پیش تا کنون رخ نداده و هیچ انسانی به‌دست حشد شعبی کشته نشده است،‌ من اولین فردی هستم که وارد مناطق خود (منظور مناطق سنی‌نشین) شده‌ام، شیخ صباح مطشر الشمری شیخ عشایر الاسلام عراق.

الشمری درباره همکاری با حشد شعبی در آزادسازی مناطق شمر در صلاح‌الدین گفت: من و عشیره خود به‌همراه حشد شعبی وارد شدیم، با هم شهید تقدیم کردیم، شهدایمان کنار یکدیگر جان دادند، هیچ فرد طایفه‌ای را ندیدیم و پس از آزادسازی مناطق هم، حشد شعبی از مناطق آزادشده خارج شد و در اطراف در کوه‌های حمرین و اماکن اطراف مستقر شدند.

وی درباره تلاش‌هایی که برای تجزیه عراق انجام می‌شود، اظهار داشت: ما از آینده خبر نداریم، ما شاهد ورود القاعده و پس از آن داعش بودیم، هنگامی که اقدامات داعش را دیدیم، آرزو می‌کردیم که ای‌کاش القاعده می‌ماند که حداقل از نظر کشتار و ویرانگری کمتر از داعش بود، ما بر خداوند توکل می‌کنیم و هدف ما عراق یک‌پارچه و متحد است، کشور از حدود پنجاه سال پیش دچار مشکل شده و رنج می‌برد و امیدواریم که خونریزی متوقف شود.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال130 روز قبل