ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۰ مهر ۱۳۹۵ – ۱۹:۳۷

ارتش ترکیه

مجلس ترکیه لایحه ارسالی از سوی دولت برای تمدید مجوز عملیات نظامی این کشور در سوریه و عراق را تمدید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به‌نقل از آناتولی، مجلس ترکیه لایحه ارسالی از سوی دولت برای تمدید مجوز عملیات نظامی برون‌مرزی ارتش کشور در عراق و سوریه تا ۳۰ اکتبر ۲۰۱۷ را تصویب کرد.

ترکیه با استفاده از این مجوز ۲۴ اوت (۳ شهریور) عملیاتی بی‌سابقه‌ موسوم به «سپر فرات» را به‌منظور حمایت از شورشیان طرفدار آنکارا که با پیکارجویان کرد و تروریست‌های داعش می‌جنگند، آغاز کرد.

به نظر می‌رسد آنکارا تعداد نامشخصی نیرو نیز در اردوگاه بعشیقه در خارج از منطقۀ تحت کنترل داعش در موصل واقع در شمال عراق مستقر کرده است که سرگرم آموزش مبارزان عراقی برای بازپس‌گیری این شهر هستند، این در حالی است که حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق بارها از ترکیه خواسته است نظامیان خود را از شمال عراق خارج کند.

این مجوز در نخستین روز از بازگشایی پارلمان ترکیه با حمایت حزب حاکم عدالت و توسعه، حزب مخالف خلق جمهوری‌خواه و حزب جنبش ملی‌گرا به تصویب رسید.

فقط حزب دموکراتیک خلق ،که طرفدار کردها است، با این لایحه مخالفت کرد.

به گزارش پرس تی‌وی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در سخنان خود در بازگشایی پارلمان گفت هدف اولیه از عملیات سوریه ایجاد یک «منطقۀ امن عاری از سازمان‌های تروریستی» است. اردوغان با تقدیر از نتایج عملیات در شهر جرابلس سوریه گفت از زمان بازپس‌گیری این شهر از دست داعش، جمعیت آن از ۲ هزار نفر به ۴۰ هزار نفر افزایش یافته است.

در این عملیات علاوه بر داعش، پیکارجویان یگان‌های مدافع خلق ،که از نظر آنکارا یک گروه تروریستی است، نیز هدف قرار می‌گیرند.

ترکیه از جمله کشورهایی است که به حمایت از داعش متهم هستند. مقامات سوریه بارها تأکید کرده‌اند تروریست‌های داعش از ترکیه وارد این کشور جنگزده می‌شوند.

هفتۀ گذشته سید‌حسن نصرالله دبیر‌کل حزب‌الله لبنان تصریح کرد، عربستان، ترکیه، قطر، آمریکا و فرانسه از حامیان اصلی تروریست‌های داعش هستند.

انتهای پیام/.*

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال142 روز قبل