ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۳ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۰۹

cli

وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس دو‌هزار ایمیل محرمانه دیگر را که مربوط به نامزد حزب دموکرات انتخابات آمریکا بود، افشا کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس در روز پنج شنبه ۲۲ مهر ماه حدود دو هزار ایمیل منتشر کرد و مدعی شد که این ایمیل ها را از کمپین انتخاباتی «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات انتخابات آمریکا هک کرده و بدست آورده است.

با این دو هزار ایمیل تعداد ایمیل های افشا شده هیلاری کلینتون به ۹ هزار عدد طی هفته اخیر رسید. این ششمین بار است که ویکی لیکس طی هفته اخیر دست به افشای ایمیل های هیلاری کلینتون می زند. این افشاگری ها درست پس از افشای ویدئوی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان آمریکا صورت گرفت وی در آن ویدئو از اصطلاحات رکیک علیه زنان و سوء سابقه جنسی خود سخن گفته بود.

ویکی‌لیکس تا کنون بیش از ۵۰ هزار ایمیل از کلینتون منتشر کرده است که گفته می شود آن ها را از آرشیو مدیر کمپین انتخاباتی وی بدست آورده است.

افشای این گونه ایمیل ها به دلایل سیاسی و به منظور تاثیرگذاری بیشتر بر روی افکار عمومی مردم آمریکا صورت می گیرد به همین دلیل ویکی لیکس این ایمیل ها را به صورت تدریجی افشا می کند.

کمپین انتخاباتی کلینتون که مدت ها است از پاسخگویی به این گونه ایمیل ها شانه خالی می کند از تایید صحت و اعتبار این ایمیل ها خودداری کرده و تنها مدعی شده است که افشای این گونه ایمیل ها کار روسیه است تا بتواند ترامپ را روی کارو بیاورد. البته روسیه این ادعا را انکار کرده است.

ایمیل های افشا شده کلینتون شامل سخنرانی های محرمانه وی در جمع غول های اقتصادی وال استریت و همچنین جوکی که در مورد کاتولیک ها گفته بود باعث شرمندگی کمپین انتخاباتی کلینتون شده اما ویدئوی افشا شده ترامپ در مورد زنان باعث شده تا همه اشتباهات کلینتون کوچک به نظر برسد.

زنان آمریکا طی هفته اخیر مرتبا ترامپ را متهم کرده اند. البته نامزد جمهوریخواه تمامی ادعاها را تکذیب کرده و آن ها را کاملا ساختگی دانسته است. وی تهدید کرده که روزنامه های آمریکایی مانند نیویورک تایمز و واشنگتن پست را که علیه او جنگ رسانه ای بپا کرده اند به دلیل تحریف واقعیت و دروغگویی مورد پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال128 روز قبل