ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پس از پخش برنامه تلویزیونی هم‌قصه اتفاق افتاد

۰۱ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۶:۳۶

جانباز محمدعلی کلی

محمدعلی کلی جانباز افغانستانی است که از اولین روزهای جنگ تحمیلی خودش را به جبهه ایران می‌رساند.او از رادیو صدای امام خمینی(ره) را شنیده و به ایران آمده بود. کِلی هفته گذشته به برنامه تلویزیونی هم‌قصه آمد و از داستان زندگی و همچنین از مشکلاتش سخن گفت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حجه‌الاسلام پور محمدی وزیر دادگستری در پی تماشای چهارمین قسمت برنامۀ هم‌قصه ضمن طرح موضوع و مهمان برنامه در جلسه هیئت دولت پیگیر وضعیت اقامت و تابعیت مهمان افغانستانی برنامه از مسئولان وزارت کشور و امورخارجه شد. او با دعوت از عوامل برنامه و «محمد علی کلی» به جلسه مجمع خیرین ایران قول داد مشکل مسکن و خانه دار شدن این رزمنده مجاهد نیز رفع شود.

در این جلسه که در سالن جلسات وزارت دادگستری برگزار شد، حجت الاسلام دکتر پورمحمدی، وزیر دادگستری، با تبریک ایام ولادت امام رضا(ع)، حضور محمدعلی کلی را در جلسه هیئت مدیرۀ مجمع خیّرین ایران، از حسن اتفاق این روزها دانست و گفت: با مشاهده برنامه همقصه و صحبت‌های آقای کلی، متأثر شدم و از شنیدن رشادت‌های این رزمندۀ لذت بردم. صبح روز بعد این موضوع را در جلسه هئیت دولت مطرح کردم و درخواست کردم که به مشکل تابعیت و اقامت ایشان از طریق وزارت کشور و وزارت امور خارجه رسیدگی شود که ان‌شاءالله این مشکل برطرف‌ می‌شود.

پورمحمدی همچینن با بیان اینکه ماجرای آقای کلی را در روز میلاد امام رضا (ع) در مجمع خیرین کشور نیز بازگو کرده است، گفت: خیرین نیز با شنیدن سرگذشت این رزمندۀ مهاجر داوطلب شدند تا مشکل مسکن ایشان را برطرف کنند.

 

 

در ادامۀ این جلسه، بوربور، رئیس هئیت‌مدیرۀ مجمع خیرین کشور گفت: با درخواست آقای وزیر، امروز در جلسه مجمع خیّرین کشور این موضوع مطرح شد و با تصمیم فوری اعضا بنا شد یک دستگاه آپارتمان به ایشان اهدا شود.

حسین همازاده، تهیه‌کنندۀ برنامه هم‌قصه نیز در این نشست گفت: روز گذشته آقای کلی در تماس تلفنی با من گفتند که من ممنون شما هستم ولی من به ایشان عرض کردم این ما هستیم که باید به واسطه سال‌ها مجاهدت و دوری از خانواده و خدمت به نظام و کشور ممنون شما باشیم و هر کدام از ما هر کاری هم که انجام بدهیم از باب وظیفه است و گوشه‌ای از خدمات ایشان را جبران نمی‌کند.

محمدعلی کلی، رزمندۀ مهاجر افغانستانی است که در سال ۵۹ و با شروع جنگ تحمیلی مادر، همسر و فرزند خردسالش را رها می‌کند و برای حضور در جبهه راهی ایران می‌شود. او در طول هشت سال دفاع مقدس، تنها یک روز و آن هم برای دیدار با امام راحل به مرخصی رفته و ۱۷سال از دیدار با خانواده محروم بوده است.

او هفتۀ گذشته با حضور در چهارمین قسمت از برنامۀ هم‌قصه، به روایت ایثارگری‌های خود در دفاع مقدس پرداخت.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال148 روز قبل