ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وب سایت رسمی برنامه نود- در حالیکه رقابتهای کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو فردا آغاز می شود، فرصتی دست داد تا با رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت و گو کنیم.

به گزارش سایت نود، سرمربی تیم‌ملی کشتی با حوصله به سوالات سایت نود پاسخ داد.

 

اوضاع تیم چطور است و ارزیابی‌تان از این تیم چیست؟

در تیم آزاد ترکیبی از جوان‌ها و باتجربه‌ها حضور دارند. جوانان حاضر در اردو سختی‌های زیادی را متحمل شده‌اند و با‌انگیزه بسیار بالایی تمرین می‌کنند، به همین دلیل امید زیادی به آنها بابت خلق شگفتی در المپیک دارم. من مدت‌هاست نقاط ضعف و قوت آزادکاران را در تمرینات به آنها گوشزد می‌کنم، هرچه به رقابت‌های المپیک نزدیک شدیم این روند جدی‌تر دنبال شد و روی مسائل فنی بیشتر کار کردیم و برنامه مان این بود که تا تا شروع رقابت‌ها نقایص را به حداقل برسانیم.

 به نظر می‌رسد به تیم‌تان خیلی امیدوارید؟

در حال حاضر شرایط روانی و جسمانی تیم و انسجام تیمی و اعتمادبه‌نفس در کشتی‌گیران خوب است، اعضای تیم چه جوان و چه باتجربه به‌خوبی از هم حمایت می‌کنند که مساله برجسته و خوبی است، هم جوانان و هم باتجربه‌های ما از مدعیان درجه یک کسب مدال در المپیک هستند. نمی‌شود نتیجه را پیش‌بینی کرد اما در اوج آمادگی هستیم.

 در یکی دو وزن حاشیه داشتید. اول در مورد حضور رضا یزدانی توضیح دهید، قرار است او با مصدومیت در ریو کشتی بگیرد؟

اصلا این‌طور نیست که رضا یزدانی با مصدومیت شدید به بازی‌ها برود. اینکه یک کشتی‌گیر با عضوی آسیب‌دیده در تورنمنتی شرکت کند خیلی هم عجیب نیست. او باتجربه است و می‌خواستیم از این همه تجربه و قدرت و روحیه بهترین استفاده را ببریم.

 و در سنگین‌وزن هم انتخابی راحتی نداشتید؟

به هر حال وقتی یک کشتی‌گیر المپیک را از دست می‌دهد، ناراحتی‌هایی هم به وجود می‌آید. کمیل قاسمی بهتر کار کرد و به دوبنده رسید. این بحث‌ها ما را به نتیجه خوبی نمی‌رساند.

فکر می‌کنید آزادکاران بتوانند نتیجه فرنگی‌کاران در المپیک لندن را تکرار کنند؟

ما در اوج آمادگی هستیم و از هر چالشی استقبال خواهیم کرد. هم به جوانان تیم امیدوارم و هم به باتجربه‌ها. اگر کمی در قرعه شانس داشته باشیم می‌توانیم نتیجه خوبی به دست بیاوریم.

پویان صفربیگلو

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,