ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تسنیم گزارش می‌دهد

۰۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۲:۳۸

هیلاری ترامپ

نتایج نظرسنجی‌های متعدد انجام شده در ۱۱ ایالت خاکستری آمریکا که تعیین کننده پیروز نهایی رقابت‌های ریاست جمهوری آمریکا هستند، نشان دهنده پیشتازی پنج درصدی هیلاری کلینتون بر دونالد ترامپ است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، با وجود اینکه شهروندان آمریکایی در تمامی ۵۰ ایالت این کشور و پایتخت آن در انتخابات ریاست جمهوری نقش‌آفرینی می‌کنند، اما نتیجه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری این کشور عملا با آرای ۱۱ ایالت این کشور مشخص می‌شود، ایالت‌هایی که «خاکستری» نامیده می‌شوند، و به صورت سنتی و برخلاف دیگر مناطق، از آن‌ها انتظار نمی‌رود که جهت‌گیری مشخص و قطعی حزبی داشته باشند.

این ۱۱ ایالت شامل کلرادو، فلوریدا، آیووا، میشیگان، نوادا، نیوهمپشایر، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویسکانسین هستند که در مجموع ۱۴۶ از ۵۳۸ رأی کالج الکترال را به خود اختصاص می‌دهند.

در واقع در صورت برابری شرایط، هر کسی که بتواند آرای الکترال این ۱۱ ایالت  را کسب کند، تقریبا می‌تواند پیروزی نهایی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را «قطعی» کند.

نتایج نظرسنجی‌های مختلف انجام شده در این ایالت تاکنون نشان دهنده برتری محسوس هیلاری کلینتون بر رقیب میلیاردرش دونالد ترامپ است. بررسی میانگین نظر‌سنجی‌های انجام شده در این یازده ایالت که در نمودار زیر ارائه شده است، نشان می‌دهد که اگر روند کنونی ادامه یابد، هیلاری می‌تواند با خیال راحت پیروز رقابت‌های ریاست جمهوری آمریکا شود.

 

در مجموع نیز با احتساب «میانگین موزون» – که از ترکیب اقبال عمومی در تمامی این ایالت‌ها به هر یک از دو نامزد و تعداد آرای الکترال هر ایالت حاصل شده است – هیلاری کلینتون پنج درصد جلوتر از ترامپ است.

 

اما در مقیاس ملی، بررسی نتایج نظرسنجی‌های سراسری انجام شده در ایالات متحده، طی حدود یک ماه اخیر – از ۶ تیر (۲۶ ژوئن) تا ۲ مرداد (۲۳ جولای) نشان می‌دهد که هیلاری کلینتون نسبت به ترامپ، در اکثر قریب به اتفاق موارد با اقبال بیشتر مردمی مواجه است.

 

طی یک ماهه اخیر نیز، میانگین نظرسنجی‌های سراسری در ایالات متحده آمریکا بیانگر پیشتاز بودن بیش از ۳ درصد هیلاری کلینتون نسبت به دونالد ترامپ هستند.

 

در ادامه، نتایج نظرسنجی‌های انجام شده در هر یک از ایالت‌های یازده‌گانه خاکستری به صورت مجزا ارائه می‌شود.

کلرادو

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۴ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۳۶٫۲ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

 

فلوریدا

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۳٫۶ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۴۱٫۸ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

 

آیووا

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۳٫۲ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۳۹٫۶ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

 

میشیگان

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۶٫۴ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۳۶٫۴ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

 

نیوهمپشایر

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۳٫۶ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۳۹ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

 

کارولینای شمالی

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۴٫۴ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۴۰٫۶ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

 

اوهایو

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۲٫۸ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۴۰٫۲ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

 

پنسیلوانیا

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۴٫۴ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۳۸٫۲ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

 

ویرجینیا

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۲٫۶ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۳۷٫۴ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

 

ویسکانسین

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۳٫۸ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۳۵٫۴ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

 

نوادا

در این ایالت،‌ میانگین نتایج نظرسنجی‌های انجام شده نشان دهنده پیشتاز بودن هیلاری کلینتون (۴۴٫۵ درصد) نسبت به دونالد ترامپ (۴۲٫۵ درصد ) در جلب اقبال عمومی است.

 

انتهای پیام/

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال212 روز قبل