ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

حجت‌الاسلام محمدیان در نامه‌ای به زنگنه:

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۲۰

حجت‌الاسلام محمدیان

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی شکایت دانشجویان صنعت نفت درباره وضعیت استخدام‌شان، در نامه‌ای به زنگنه خواستار بررسی این موضوع شد.

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به‌دنبال درخواست دانشجویان دانشگاه نفت مبنی بر مشکلات پیش‌آمده درباره استخدام این دانشجویان از سوی وزارت نفت، نامه‌ای را خطاب به بیژن زنگنه وزیر نفت ارسال کرد.

متن این نامه به این شرح است:

جناب آقای مهندس بیژن نامدار زنگنه (زید عزه)

وزیر محترم نفت

سلام علیکم

با احترام و آرزوی توفیق الهی، ضمن تبریک به‌مناسبت ولادت حضرت علی‌بن موسی الرضا (علیه السلام)، پس از اعتراضات مکرر و طولانی‌مدت تعداد قابل توجهی از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت در صحن دانشگاه و اخیراً مقابل مجلس شورای اسلامی که متأسفانه پاسخ مناسب و شایسته‌ای از مسئولین دریافت نشد، شکایتی از این عزیزان به نهاد رسیده که قابل تأمل می‌باشد.

اظهارات این عزیزان به تعهدات مندرج در دفترچه راهنمای آزمون سراسری بدو پذیرش و بخشنامه‌های صادره از معاونتهای آن وزارت مستند می‌باشد، در آخرین ابلاغیه وزارت نفت نیز ضمن تأیید تعهدات استخدامی آن وزارتخانه در شرکتهای تابعه دستور جایابی آنها صادر شده است اما تاکنون و با گذشت نزدیک به ۶ ماه از صدور آن ابلاغیه، اقدام جدی و قابل توجهی دراین‌باره انجام نشده است.

از این رو پیشنهاد می‌شود جناب‌عالی تمهیداتی بیندیشید تا ضمن استماع نظرات نمایندگان این دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و بررسیهای لازم به تعهدات احتمالی آن وزارتخانه در مورد فارغ‌التحصیلان عمل شود تا خدای ناکرده قوه مجریه و نظام اسلامی، مدیون دانشجویان و فرزندان مؤمن این کشور نباشد و این نقض عهد موجب سلب اعتماد از دستگاه‌های اجرایی و بخشهایی از نظام و خصوصاً دولتمردان در منظر دانشجویان نشود.

به‌پیوست، نامه شکایت و درخواست دانشجویان و دانش‌آموختگان تقدیم می‌شود.

پیشاپیش از بذل عنایت جناب‌عالی در حل مشکلات مردم شریف ایران و جوانان عزیز سپاسگزارم.

نامه شکایت و در خواست دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت خطاب به رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

متن این نامه به این شرح است:

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای محمد محمدیان

رئیس محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

با  سلام و تحیات وافره؛ احتراماً به استحضار می‌رساند دانش‌آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت بر اساس وعده استخدام قیدشده در دفترچه کنکور سراسری، طبق روال همه‌ساله و بعد از طی مراحل استخدامی شامل گزینش، مصاحبه و طب صنعتی بدون آزمون در دستگاه‌های تابعه وزارت نفت استخدام می‌شدند که با صدور بخشنامه شماره ۱۲۷۴۳۲_۲/۲۰ مورخ ۹۴/۳/۱۹ و عطف بماسبق نمودن آن برخلاف قوانین و مقررات، فرآیند استخدام دانش‌آموختگان این دانشگاه متوقف شده است.

دانش‌آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت به‌منظور احقاق حقوق از دست رفته خود و به‌دلیل عدم دستیابی به نتیجه مطلوب پس از  طی سلسله مراتب اداری و پیگیری از طرق مختلف مانند نامه‌نگاری با مسئولین دانشگاه، وزارت نفت، شخص وزیر نفت، ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دوره نهم، در نهایت اقدام به تحصن در دانشگاه و تجمع در مقابل وزارتخانه در تاریخ ۹۴/۱۰/۱۷ نمودند که منجر به صدور ابلاغیه مبهم از سوی وزیر نفت مبنی بر استخدام این دانش آموختگان شد. پس از گذشت ۴ ماه و بنا به عدم اجرای ابلاغیه مذکور دانش آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت در تاریخ ۹۵/۲/۱۸ در مقابل وزارتخانه تجمع نموده و خواستار حل مشکل استخدام خود شدند که متأسفانه این بار هم پاسخ قابل قبولی از سوی مسئولین ذی‌ربط و وزیر نفت ارائه نشد.

سرانجام پس از بروز مشکلات شدید معیشتی، اجتماعی و شخصیتی فراوان، دانش‌آموختگان متعهد و متخصص گروه الف دانشگاه صنعت نفت برای سومین بار در تاریخ ۹۵/۵/۱۷ اقدام به تجمع بلندمدت مقابل مجلس شورای اسلامی نمودند که این تجمع تا حصول نتیجه مطلوب (شروع فرآیند جذب دانش آموختگان گروه الف در عمل و نه صرفاً وعده‌های واهی) ادامه خواهد داشت.

با توجه به عقبه مملو از بدعهدی مسئولین محترم در خصوص پیگیری موضوع فوق، دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت خواستار بررسی و حل این مشکل توسط جناب‌عالی و انعکاس ندای حق‌طلبی خود به محضر مقام معظم رهبری بوده تا ایشان بنا به صلاحدید خود دستورات لازم را مبذول فرمایند.

شایان ذکر است کلیه دانش آموختگان گروه الف که واجد شرایط استخدام هستند سالیانه از چند صد نفر تجاوز نکرده در حالی که آمار و ارقام خلاف واقع (مانند ۲۰۰۰۰ نفر و یا  200000 نفر واجد شرایط ) به گوش می‌رسد که صحت ندارد.

شرح ما وقع و کلیه مدارک که حاکی از اثبات نیاز شدید به نیروی انسانی متخصص در شرکتهای تابع وزارت نفت می‌باشد به‌تفصیل در پیوست ارائه می‌گردد.

دانش‌آموختگان گروه الف دانشگاه صنعت نفت

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال189 روز قبل