ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

‌سپرده اجباری از سوی صنعتگران برای دریافت تسهیلات خلاف است

۰۶ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۸:۲۹

نعمت زاده

وزیر صنعت، معدن و تجارت استان قم با تأکید بر اینکه با موضوع دلالان پتروشیمی با قاطعیت می‌جنگم گفت: تا به امروز زور ما به دلالان نرسیده است و برخی از همین دلالان نمی‌گذارند این مشکل حل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا نعمت زاده عصر امروز در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم که در تالار امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به رشد صنعت استان اظهار داشت: استان قم باید با این رشد بسیاری از مشکلات خود را حل کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به اینکه در زمینه مالیات بر ارزش‌افزوده صادرکنندگان، ۳ سال است پیگیر این مسئله هستم و دستورالعملی در این زمینه توسط سازمان مالیات تهیه شده است تصریح کرد: در جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس‌جمهور مجدد این مسئله مطرح شد، که وی تاکید کرد این مسئله نص قانون است و باید یک ماهه انجام شود.

وی با بیان اینکه در حکومت اسلامی کارها باید مبنی بر اعتماد باشد افزود: مدیران باید مسئولیت‌پذیر و ریسک‌پذیر باشند، اینکه همه را متخلف در نظر بگیریم کاری پیش نمی‌رود شاید هم حسن نیت باشد اما با این روحیه نمی‌توان اشتغال ایجاد کرد.

نعمت‌زاده با اشاره به اینکه بحث صوری بودن فاکتورها از روی تقلب نیست، صنعتگر برای اینکه بتواند وام بگیرد ناچار به این کار شده است خاطرنشان کرد: اصل را باید بر مبنای اعتماد بگذاریم، صنعت‌گر و تولیدکننده که سرمایه زندگی خود را صرف کرده فرار نمی‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت استان قم با بیان اینکه سال گذشته ۵۰ درصد واردات با ارز آزاد انجام‌شده است خاطرنشان کرد: در مورد نرخ سود و هزینه‌های اضافه بحث زیادی صورت گرفته که باید رفع شود اما نکته مهم این است که حواشی باید جمع شود.

وی با اشاره به اینکه سپرده اجباری از سوی صنعتگران برای دریافت تسهیلات خلاف است و بانک‌ها نباید این کار را انجام دهند گفت: برخی کارشناس نیستند کارشکن‌اند، کارشناس باید بتواند راهکار ارائه دهد.

نعمت زاده با تأکید بر اینکه با موضوع دلالان پتروشیمی با قاطعیت می‌جنگم گفت: در دولت قبل تصمیم گرفتند مواد اولیه پتروشیمی در بورس به فروش برسد، تولیدکننده هم بنا به تعهداتی که دارد ممکن است در بورس موفق نشود درنتیجه ناچار است از دلالان با هزینه بیشتر خرید کند که چرخه تولید کارخانه از کار نیفتد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت استان قم با بیان اینکه تا به امروز زور ما به دلالان نرسیده و برخی نمی‌گذارند این مشکل حل شود تصریح کرد: در توسعه و ایجاد صنایع فولاد سیاست به راین است که فولاد باید کنار ساحل باشد تا هزینه‌های قیمت تمام‌شده کاهش پیدا کند از همین رو توصیه بر این است که فولاد در کنار منابع آبی باشد چرا که با آب گران، هزینه تمام‌شده افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه برای منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان تعدادی سرمایه گذار ایتالیایی را برای سرمایه‌گذاری در این منطقه تشویق کرده‌ایم افزود: زیرساخت‌ها باید یک ردیف اعتباری برای آن تعریف شود بر اساس قانون برنامه پنجم باید زیرساخت‌ها تا ورودی شهرک‌ها تحویل شود.

نعمت‌زاده با بیان اینکه اگر معدن و صنعتی درست ایجاد شود هیچ مشکلی نه برای منابع طبیعی و نه محیط‌زیست ایجاد می‌کند خاطرنشان کرد: بدبینی مانع پیشرفت کارها است، استان قم فرصت‌های خوبی برای پیشرفت در عرصه صنعت دارد.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال176 روز قبل