ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فکری ایسیک» وزیر دفاع ترکیه در ادامه پاکسازی کشورش از متهمان به حمایت از کودتا و مخالفان اردوغان، از جابجایی گسترده فرماندهان ارشد ارتش خبر داد.

بر اساس اعلام رویترز،  ایسیک اعلام کرده که ۱۶۷ ژنرال در بخش‌های مختلف ارتش از سمت خود برکنار و البته در پست‌های دیگری به کار گرفته شده‌اند.

وزیر دفاع ترکیه گفته که ۹۴ ژنرال در نیروی زمینی، ۲۲ دریادار و ۴۴ ژنرال شاغل در نیروی هوایی این کشور، از سمت خود برکنار شده‌اند.

این مقام دفاعی منصوب اردوغان که اخیراً با اصلاح قوانین ترکیه، احکامش برای ارتشیان لازم‌الاجرا شده، از فراری‌ها هم آمار داده و گفته که ۳۱۱ سرباز و ۹ ژنرال که پس از کودتا متواری شده‌اند، هنوز به یگان‌های خدمتی خود مراجعت نکرده‌اند.

پس از کودتای نافرجام تاکنون آنگونه که وزارت کشور ترکیه اعلام کرده، ۱۸ هزار نفر دستگیر شده‌اند؛ ۵۰ هزار گذرنامه هم باطل و صاحبانشان ممنوع‌الخروج شده‌اند.

آن دسته از مخالفان اردوغان که در طی کودتا کشته شدند هم قرار است در محل تجمع حیوانات ولگرد و محلی به نام «گورستان خائنان» دفن شوند؛ اجساد این افراد با طی مراسم مذهبی دفن نخواهد شد. شهردار استانبول گفته که هدف از ساخت این گورستان این است که آیندگان به قبر خائنان، آب دهان بیاندازند.

انتهای پیام/ع

http://fna.ir/5L3ELD

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,