ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

شهردار مشهد مقدس در نشست با مجمع نمایندگان خراسان رضوی:

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۴:۵۶

نشست خبری شهردار مشهد در خبرگزاری تسنیم

شهردار مشهد مقدس گفت: با اینکه رئیس‌جمهوری اعتقاد به خصوصی‌سازی دارد اما وزرای وی این اقدام را تهدیدی برای قلمروی تحت مدیریت خود می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سیدصولت مرتضوی ظهر امروز در نشست با مجمع نمایندگان خراسان رضوی که در سالن جلسات شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار داشت: شوراهای اسلامی در شهرها امکان رفع خلأ در شهرهای بزرگ را فراهم کرده و مجمع نمایندگان باید بتوانند با حمایت از این نهاد آن را تقویت کنند.

وی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه در مورد مدیریت یک‌پارچه شهری برنامه‌هایی داشته که تغییر کرده‌اند، تصریح کرد: اگر این لایحه در مجلس تصویب شود نباید انتظار محدود نشدن شهرداری‌ها در دوره‌های آینده را داشت.

شهردار مشهد تصریح کرد: گرچه مخالف نادرست بودن تمام برنامه‌های لایحه ششم توسعه هستیم اما باید گفت که این لایحه تمرکزگرایی را افزایش داده و سبب فربه‌تر شدن بدنه دولت شده و به‌ضرر شهرداری‌ها نیز تمام می‌شوند و خوشبختانه وجود تضارب آرا در مجلس شورای اسلامی سبب پیشگیری از هدایت شدن کمیسیون‌ها توسط یک نفر می‌شود.

مرتضوی با اشاره به آمادگی شهرداران کلان‌شهرها برای همکاری در بررسی بیشتر بخش مدیریت شهری لایحه ششم، خاطرنشان کرد: برخی از شهرها بیش از ۹۵ درصد بودجه خود را از دولت گرفته و به همین علت شورای شهر برای آنها کاملاً بی‌معنی بوده و در این بخش باید سازوکار نظارتی دیگری طراحی شود.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون سقف اختیارات شوراها بسیار پایین آمده است، تصریح کرد: با وجود ۲۵ نفر اعضای شورای اسلامی مشهد مقدس مصوبات آنها باید به فرمانداری رفته و در آنجا مورد بازنگری قرار گیرند.

شهردار مشهد مقدس با اظهار توان شهرداری‌ها برای به اتمام رساندن پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام، خاطرنشان کرد: اگر این پروژه‌ها به شهرداری‌ها به‌جای مطالبات آنها داده شود می‌توان آنها را به‌خوبی به بهره‌برداری رساند و این امر حتی در مورد طرح‌هایی مانند بیمارستان نیز امکان پذیر است که البته باید میزان کارشناسی بودن طرح‌ها نیز مشخص باشد.

مرتضوی با اعلام اینکه رئیس جمهوری علاقه زیادی به خصوصی‌سازی دارد، تصریح کرد: اما وزرای وی واگذاری این امر را تهدیدی برای قلمروی زیر مدیریت خود دانسته و ما تقاضا داریم که در هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی انتخاب معاون پارلمانی منتخب کلان‌شهرها به تصویب برسد.

وی ایجاد درآمد پایدار برای شهر را یکی از مشکلات موجود در مدیریت کلان‌شهرها دانست و بیان کرد: با بازنگری در اختیارات شوراهای اسلامی شهر می‌توان اقداماتی را در راستای مدیریت شهری بدون تخلف در دستور کار قرار داد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال168 روز قبل