ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مسئول بسیج دانشگاه شهید بهشتی به تسنیم خبر داد

۱۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۵۵

حسین فریدون

مهرافزا با اشاره به تحصیل توصیه‌ای حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور، پیگیریها درباره این اقدام را با حضور عبدالحسین فریدون پسرعموی فریدون در وزارت علوم کار دشواری دانست.

مهربد مهرافزا مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، درباره  تحصیل سفارشی «حسین فریدون» برادر رئیس‌جمهور در مقطع دکتری دانشگاه شهید بهشتی، اظهار کرد: برخی مسئولان بر ورود وی به دانشگاه شهید بهشتی تأکید داشتند ولی هیئت علمی و گروه سیاسی دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی این مسئله را نپذیرفتند و مطابق سخنان رئیس محترم نهاد رهبری در دانشگاه شهید بهشتی، وی به‌خاطر برخی فشارها وارد این دانشگاه شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اخباری مبنی بر اینکه تعدادی از بازرسان با رئیس دانشگاه شهید بهشتی در این باره گفت‌وگو کرده‌اند، این خبر را تأیید کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به سؤال دیگری درباره ماهیت این بازرسان، گفت: ماهیت بازرسها را نمی‌دانیم اما مشخص است که هیئت بازرسی وزارت علوم درباره پیگیری تحصیل توصیه‌ای برادر رئیس‌جمهور به‌درخواست «عبدالحسین فریدون» مدیرکل  حوزه وزارتی وزارت علوم که پسرعموی «حسین فریدون» است، تشکیل شده است.

وی افزود: علت متوقف شدن بعضی پیگیریها درباره رانت تحصیلی برادر رئیس‌جمهور، حضور پسرعموی وی در بازرسی وزارت علوم است. به‌نظرم پیگیریها در این زمینه با وجود «عبدالحسین فریدون» کار دشواری است.

مسئول بسیج دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به بازخوردهای این موضوع در دانشگاه شهید بهشتی، خاطرنشان کرد: برای دانشجویان جای سؤال است که این موضوع یک خطا عنوان شده است در حالی که اگر این موضوع رانت تحصیلی است، باید جلوی آن از سوی وزارت علوم که متولی این کار است، گرفته شود.

مهرافزا از وجود برخی اسناد تأیید نشده از این موضوع خبر داد که در صورت پاسخگو نبودن وزارت علوم به مراجع بالاتر ارائه می‌شود.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال203 روز قبل