ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرنگار تسنیم از سوریه گزارش می‌دهد

۲۷ مهر ۱۳۹۵ – ۱۶:۳۰

قدسیا تظاهرات مردم حمایت ارتش

منابع سوری از تظاهرات گسترده مردم «قدسیا» واقع در حومه دمشق در حمایت از ارتش و دولت سوریه پس از خروج گروه‌های تروریستی خبر دادند، مردم در این تظاهرات خوشحالی خود را از پاکسازی شهرشان از لوث تروریست‌ها و ورود ارتش ابراز کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از سوریه، مردم شهر «قدسیا» واقع در شمال غربی حومه دمشق با برگزاری تظاهرات گسترده پس از خارج شدن تروریست‌ها، بر حمایت خود از ارتش سوریه تاکید کردند.

یک منبع محلی به تسنیم گفت : ساکنان قدسیا با جمع شدن در میدان العمری در مرکز شهر، بزرگترین تظاهرات در نوع خود را برای حمایت از دولت و ارتش سوریه برگزار کردند.

این منبع افزود: افسران و سربازان ارتش سوریه هم پس از اخراج تروریست‌ها از قدسیا و الهامه، مردم قدسیا را که در خیابان‌های این شهرک برای اولین بار پس از پنج سال همراهی کردند.

از سوی دیگر استاندار ریف دمشق دستور بازگشایی راه‌های منتهی به قدسیا را با هدف بازگشت شهروندانی که گروه‌های تروریستی آنها را بیرون رانده بودند، صادر کرد.

استاندار ریف دمشق تاکید کرده است مردم قدسیا پس از خروج تروریست‌ها، زندگی عادی خود را از سر گرفته‌اند و همه مراکز خدماتی هم به زودی فعالیت خود را از سرخواهند گرفت.

از سوی دیگر مفتی دمشق و حومه آن با حضور در تظاهرات مردم قدسیا تصریح کرد آشتی تنها راه خروج از بحران به منظور بازسازی سوریه است.

بر اساس این گزارش، بیش از هزار تروریست و خانواده‌هایشان پس از حدود پنج سال، شهرک‌های قدسیا و الهامه در حومه غربی دمشق را به مقصد ادلب مقر اصلی تروریست‌های تکفیری جبهه النصره و گروه‌های همسو ترک کردند، خروج این افراد در چارچوب توافق قبلی میان دولت سوریه و گروه‌های مسلح با نظارت کمیته‌های آشتی منطقه صورت گرفته بود.

یکی از مفاد این توافق، خروج ۱۲۰۰ تروریست مسلح به همراه خانواده‌هایشان به شمال سوریه و البته ساماندهی اوضاع افرادی شد که خواستار بازگشت به آغوش ملت و دولت سوریه شده بودند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال126 روز قبل