ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۲ مرداد ۱۳۹۵ – ۲۳:۵۱

بهرام قاسمی

سخنگوی وزارت امور خارجه به اعلام شدن هویت ایرانی ــ آلمانی عامل حادثه مونیخ از سوی برخی منابع خبری و سوءاستفاده بعضی از رسانه‌ها از این مسئله واکنش نشان داد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعلام شدن هویت ایرانی ــ آلمانی عامل حادثه مونیخ از سوی برخی منابع خبری و سوءاستفاده بعضی از رسانه‌ها از این مسئله اظهار کرد: فرد آلمانی و متولد مونیخ بوده و برخی رسانه‌ها از دورگه بودن شخص تیرانداز و مشکلات روانی وی خبر داده بودند که ما هنوز اطلاع دقیقی در این خصوص نداریم.

وی ادامه داد: به نمایندگی‌های خود در آلمان و کنسولگری خود در برلین دستور دادیم تا این موضوع را پیگیری کنند و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنند که هنوز من این اطلاعات را دریافت نکردم.

سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر محکومیت خشونت، تروریسم و کشتار مردم بی‌گناه بوده است و برای ما قابل پذیرش نیست که توسط چه گروه و یا فرد و افرادی این اتفاقات رخ می‌دهد.

وی افزود: بر اساس همین اصول از ساعات اولیه‌ای که خبر حادثه مونیخ منتشر شد، این فاجعه را محکوم کردیم و ما به‌عنوان یکی از قربانیان ترور قابل درک و تحمل نیست که سکوت کنیم و مواضع خود را به‌روشنی اعلام کردیم.

قاسمی همچنین در مورد پرداختن رسانه‌ها به‌خصوص رسانه‌های منطقه به موضوع ادعایی ایرانی بودن شخص تیرانداز حادثه مونیخ و نپرداختن به اصل این ماجرا تصریح کرد: این یک جنگ روانی است که توسط رسانه‌های برخی کشورهای خاص که ما به آنها پدران واقعی القاعده، داعش و طالبان می‌گوییم، صورت می‌گیرد و آنها می‌خواهند برای کمرنگ کردن پرونده سیاه خود به چنین اتهامات و سخنان بی‌اساسی تکیه کنند که البته هیچ کس این اتهامات را باور نخواهد کرد و وضعیت جامعه ایرانی در همه دنیا کاملاً مشخص و روشن است و ایرانی‌ها جزو بهترین اقشار در جوامع خارجی هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان ضمن محکومیت حادثه بمب‌گذاری چند ساعت قبل افغانستان تصریح کرد: ما به‌شدت این حادثه را محکوم می‌کنیم و کشتن انسانهای بیگناه تحت هر بهانه‌ای محکوم است.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال177 روز قبل