ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

واکنش ترامپ به اظهارات خضرخان، پدر سرباز مسلمان کشته شده در عراق

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

نامزد جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به اظهارات تند خضرخان، پدر سرباز مسلمان کشته شده آمریکایی در جنگ عراق واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از وب سایت سی.ان.ان دونالد ترامپ به اظهارات “خضر خان” پدر سرباز مسلمان امریکایی که سال ۲۰۰۴ در عراق کشته شده واکنش نشان داد و گفت او حق نداشته است جلوی میلیونها نفر به او توهین کند.

خضرخان که فرزندش همایون خان در جنگ عراق کشته شده بود چند روز پیش در یک سخنرانی تند در کنوانسیون ملی دموکرات ها به ترامپ حمله کرده بود.

او در اظهاراتی که پوشش بین المللی پیدا کرد، اظهارات او علیه مهاجران و نژادهای مختلف و مسلمانان را مورد انتقاد قرار داد و با اشاره به اینکه فرزند مسلمانش برای آمریکا جنگیده و جان خود را از دست داده است گفت: اقای ترامپ که می خواهی رئیس جمهور آمریکا شوی، آیا اصلا قانون اساسی آمریکا را خوانده ای؟ تا ببینی درباره نژادها و مهاجران چه می گوید؟ اگر بخواهی می توانم کتاب قانون اساسی خودم را به تو قرض بدهم تا نگاهی به آن بیندازی.

بعد از این سخنرانی که بازتاب گسترده ای در آمریکا و در سطح بین المللی پدیا کرد کمپین ترامپ بیانیه رسمی صادر کرده و کاپیتان همایون خان را  یک “قهرمان” برای امریکا توصیف کرده که همه به او افتخار می کنند اما در ادامه پاسخ تندی به اظهارات او از جانب ترامپ داده است.

در این بیانیه  آمده است: مشکل واقعی آمریکا تروریست های اسلامی افراطی هستند که فرزند شما را کشتند و الان هم تلاش می کنند وارد امریکا شوند تا آسیب بیشتری به ما بزنند.

با توجه به وضعیت امروز دنیا، ما باید همه چیز را در مورد کسانی که انتظار دارند وارد کشور ما بشوند بدانیم و باتوجه به وضعیت هرج و مرج در بعضی از این کشورها امکان این امر وجود ندارد. “

ترامپ همچنین  شخصا به خضرخان بخاطر اظهاراتش حمله کرده و گفته است : “در عین حال که بخاطر ضایعه از دست دادن فرزند او عمیقاً متاثرم، آقای خان که تا بحال هرگز من را ندیده هیچ حقی ندارد که جلوی میلیونها نفر  ادعا کند که من قانون اساسی امریکا را نخوانده ام. این حرف نادرستی است. اگر من رئیس جمهور بشوم، امنیت را به امریکا باز می گردانم.”

او در صفحه توئیترش نیز خضرخان را مورد عنایت قرارداده و چند پست پی در پی علیه او منتشر کرده است از جمله نوشته است: آقای خان با حرکت زشتش در کنوانسیون دموکراتها به من حمله کرد. یعنی من حق ندارم جواب بدم؟ هیلاری به جنگ عراق رای مثبت داده، نه من!

او در توئیت دیگری نوشته : آقای خان که شناختی از من نداره پشت تریبون کنوانسیون دموکراتها بطرز زشتی به من حمله کرد و الانم راه افتاده تمام شبکه های تلویزیونی همون حرفها رو میزنه. واقعا که!

 

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,