ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت‌وگو با تسنیم مطرح کرد

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۲۷

شبکه جم

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نسبت به ساخت و پخش تیزرهایی از شبکه ماهواره‌ای و فارسی زبان «جِم» که با مضمون حمایت از تولیدات ایرانی و فرهنگسازی برای عدم استقبال از خرید کالاهای قاچاق در حال پخش است واکنش نشان داد.

قاسم خورشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، در واکنش به اقدام برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان در تولید و پخش تیزرهایی با مضمون حمایت از کالاهای تولید داخل و حمایت از تولیدات ایرانی در برابر کالاهای قاچاق در راستای فرهنگ‌سازی عمومی برای عدم استقبال از خرید کالاهای خارجی و قاچاق اظهار داشت: متاسفانه ما به واقع از نیت و قصد این رسانه‌ها از تولید و پخش چنین برنامه‌هایی بی اطلاعیم و نمی‌دانیم که این اقدام از سوی آن‌ها با نیت خیرخواهانه انجام می‌گیرد یا خیر.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: با توجه به خیانت‌ها و تخاصم رسانه‌های فارسی زبان معاند با ایران اسلامی و مردم کشورمان نمی‌توانیم این حرکت‌ها را تایید و یا صحه‌گذاری کنیم.

وی با اشاره به اقدامات ستاد در حوزه فرهنگی نیز گفت: بر اساس برنامه ۵ ساله مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از سال ۹۳، موضوع تبلیغات هوشمندانه برای اصلاح الگوی مصرف و مدیریت تقاضای کالاهای خارجی و قاچاق، در دستور کار قرار گرفت و قانون مجموع رسانه‌های کشور، صداوسیما، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی و بخش‌های فرهنگی تعدادی از سازمان‌ها از جمله شهرداری تهران مکلف به انجام تکالیف خاصی کرد.

خورشیدی افزود: هم‌زمان با آغاز اجرای این قانون، از سال ۹۳ نیز کارگروه ویژه‌ای در ستاد به این منظور شکل گرفته و این کارگروه، مصادیق اجرایی این برنامه را تبیین و اجرایی شدن آن را پیگیری کرده که ورود جدی رسانه‌ها به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز از نتایج این اقدام است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: در حال حاضر موضوع قاچاق کالا در کشورمان به عنوان یک مساله و موضوع مهم برای جامعه مطرح شده و مردم به آن حساس شده‌اند که این مهم از دستاوردهای اقدامات اخیر در حوزه تبلیغات هوشمندانه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما تصور می‌کنیم که هرچقدر بیشتر بتوانیم از یک سو بهره‌وری کیفی و کیفیت تولیدات داخلی را ارتقاء داده و از سوی دیگر فرهنگ عمومی برای حمایت از تولیدات داخلی نیز شکل گیرد، قطعاً شاهد موفقیت بیشتری در این حوزه خواهیم بود.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال153 روز قبل