ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وانتی که ۱۴ تن بار را جابجا می کند!

امروزه حمل و جابجا کردن اثاثیه ها و اشیاء کار آسانی نیست به ویژه اگر این بار سنگین و بیشتر باشد و باید بر حسب آن وسیله حمل و نقل هم بزرگ باشد که با پیشرفت علم و دانش این مشکلات نیز به مراحل پایانی خود نزدیک می شود چراکه فورد در اقدامی این کار را راحت کرده و وسیله حمل و نقل با توانایی و پتانسیل بیشتری را عرضه کرده است.

فورد اعلام کرده است که آخرین نسخه تراک های سنگین دیوتی می توانند محموله ای به میزان ۱۴ هزار و ۷۴۱ کیلوگرم را با خود یدک بکشند.

این اقدام با یک پایه نگه دارنده متصل به مدل سوپر دیوتی ۴*۴ انجام می شود. این میزان ۵۸۹ کیلوگرم بیش از حجمی است که مدل های قبلی فورد می توانستند با خود حمل کنند.

فورد با استفاده از آلیاژهای آلومینیومی در بدنه توانست تا ۱۵۸ کیلوگرم از وزن خودرو در مقابل مدل های قبلی بکاهد و در مقابل به تقویت و استحکام بیشتر خودرو کمک کند. پایه کشنده ای که محموله ها روی خودرو یفورد به آن وصل می شوند نیز از فلزات سبک تر ساخته شته شده اند و ۹۵ درصد مستحکم تر از انواع قبلی شده اند.

وانت

فورد ادعا می کند در این کلاس کاملا پیشرو است. نرخ وزن خودرو و آنچه که می تواند به یدک بکشد، حدود ۱۸ هزار و ۹۶۰ کیلوگرم برآورد می شود. این میزان تقریبا بیش از مقداری است که یک کامیون ۱۸ چرخ قدیمی می تواند مدیریت کند.

وانت

این توانایی ها برای مدل جدید فورد تحت تاثیر یک موتور قوی تر ایجاد می شود. موتور ۶٫۲ لیتری و v8 برای مدل های استاندارد این خودرو نیرویی معادل ۳۸۵ اسب بخار و گشتاوری برابر ۵۸۳ نیوتن متر تولید می کند.

اما برای یدک کشیدن بار بیشتر حجم موتور به ۶٫۷ لیتر ارتقاء یافته و بازده آن به ۴۴۰ اسب بخار می رسد در این میان گشتاور موتور به عدد خارق العاده یک هزار و ۲۵۴ نیوتن متر افزایش یافته است. این گشتاور حتی کمی بیش از یک بوگاتی ویرون با یک هزار و ۲۵۰ نیوتن متر است.

وانت

از درون کابین می توان فشار روی چرخ ها را از طریق نمایشگرها کنترل کرد. این خودرو همچنین به رادار، حسگر ها و دوربین های نمایشگر نقاط کور مجهزاست تا تمام زوایای اطراف خودرو را برای راننده نمایش دهند.

وانت ۱۴ تنی فورد + تصاویر

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,