ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

ادامه پیشروی نیروهای عراقی/

۲۸ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۳۸

الموصل

خبرنگار المیادین از کشته شدن وعد یونس والی داعش در سهل نینوا در پی یک حمله هوایی در منطقه برطله در شمال شرق موصلص خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، نیروهای عراقی همچنان به پیشروی خود در جنوب موصل ادامه می‌دهند.

منابع عشایری گفتند که گروه تروریستی داعش ساختمان استانداری نینوا در خیابان الجمهوریه در مرکز شهر موصل را منفجر کرد.

در این بین خبرنگار المیادین از کشته شدن وعد یونس والی داعش در سهل نینوا در پی یک حمله هوایی در منطقه برطله در شمال شرق موصلص خبر داد.

نیروهای عراقی بعد از کامل شدن مرحله دوم نبرد آزادسازی استان نینوا از چنگ داعش و بازپس‌گیری مناطق گسترده‌ای همچنان به پیشروی خود ادامه می‌دهند.

در همین راستا، پلیس فدرال عراق اعلام کرد که از ابتدای عملیات آزادسازی موصل ۳۵۲ کیلومتر مربع از چنگ داعش آزاد و بیش از ۱۰۰ خانواده که داعش آنها را در روستای بجوانه به گروگان گرفته بود، نجات یافتند.

سازمان مبارزه با تروریسم عراق، اطراف الحمدانیه در شرق موصل را در تیررس خود قرار داد.

نیروهای عراقی بامداد امروز چهارشنبه یگانهای تاکتیکی داعش در خیابان الفاروق در مرکز شهر موصل را هدف قرار دادند.

خبرنگار المیادین به نقل از یک منبع در پلیس فدرال عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی به ورودی‌های القیاره رسیدند.

عملیات آزادسازی موصل از چنگ گروه تروریستی داعش بامداد دوشنبه به دستور حیدر العبادی نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آغاز شد.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (۱۰ ژوئن) سال ۱۳۹۳ به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در ۴۰۰کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

موصل بزرگترین شهری است که گروه تروریستی داعش آن را در اشغال خود دارد و این شهر که حدود یک و نیم تا دو میلیون نفر جمعیت دارد، آخرین پایگاه اصلی این گروه تروریستی در عراق به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال126 روز قبل