ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در این نوشتار در خصوص این که داعش چگونه تشکیل شده، زندانی بودن سرکرده کنونی داعش در زندان آمریکا در عراق و این که این گروه چگونه توانسته تاکنون به فعالیت های جنایتکارانۀ خود ادامه دهد، آشنا خواهید شد:
۱- داعش از شاخه القاعده در عراق تشکیل شده است. شاخه القاعده در عراق سال ۲۰۰۴ به سرکردگی ابومصعب الزرقاوی پس از حملۀ انتحاری خونین در یکی از مساجد شهر سامراء اعلام موجودیت کرد.
۲- ابوایوب المصری پس از این که الزرقاوی سال ۲۰۰۶ در حمله هوائی آمریکا کشته شد، سرکردگی شاخه القاعده در عراق را به دست گرفت و هنگامی که بخش وسیعی از استان غربی الانبار را تصرف کرد، تشکیل داعش عراق را اعلام کرد .
۳ – ابوایوب سال ۲۰۱۰ در عملیات مشترک عراق و آمریکا کشته شد، ابوبکر البغدادی سرکردگی داعش عراق را به دست گرفت و عواملش را برای جنگیدن با دولت دمشق نیز به سوریه فرستاد.
۴ – داعش هنگامی که در سوریه قدرت گرفت، سال ۲۰۱۳ به عراق بازگشت و ابوبکر البغدادی رسماً موجودیت داعش را که مخفف “دولت اسلامی عراق و شام” است، اعلام کرد. جبهه النصره شاخه داعش در سوریه بود و پس از انتصاب البغدادی به سرکردگی داعش، به القاعده پیوست و از ادغام نیروهایش با نیروهای داعش امتناع کرد و سال ۲۰۱۴ رسماً جدایی خود را از داعش اعلام کرد.
۵- داعش پس از انحلال ارتش صدام شروع به جذب افسران این ارتش برای بالا بردن کارایی خود کرد.
۶- بیشتر سرکردگان داعش در زندان “بوکا” زندانی بودند زندانی که در دوران سرنگونی صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق، تحت نظارت آمریکا بود و ابوبکر البغدادی یکی از این زندانیان بود سپس آزاد شد و طبق گفته افراد نزدیک به وی، هنگام آزادی ۳۰ میلیون دلار به وی اعطا شد.
۷– داعش ژوئن ۲۰۱۴ شهر موصل را در شمال عراق تصرف کرد و ابوبکر البغدادی را امیرالمؤمنین خواند و هم اکنون مناطقی را در عراق و سوریه تحت تصرف خود دارد. 
 

اتاق خبر۲۴

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,