ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب در کنفرانس خبری روزانه این وزارتخانه در خصوص تازه‌ترین رویارویی ایران و آمریکا در آب‌های خلیج‌فارس سخن گفت.

امروز پنتاگون اعلام کرده بود که ۷ فروند گشتی متعلق به سپاه پاسداران، ۲ روز پیش (یکشنبه) در آب‌های خلیج‌فارس به یک کشتی جنگی آمریکایی نزدیک شده‌اند و شناور آمریکایی‌ها برای جلوگیری از برخورد با یکی از قایق‌ها که بسیار نزدیک شده بوده، مجبور می‌شود مسیر خود را تغییر دهد.

تونر در واکنش به این حادثه گفت: «هنوز در حال اخذ گزارش در خصوص این حادثه‌ایم؛ روشن است که این حادثه مایه نگرانی است و می‌تواند باعث اوج‌گیری بی‌جهت تنش‌ها میان ایران و آمریکا و حتی در منطقه شود.»

وی ادامه داد: «ایران هنوز فرصت تغییر رفتار و ایفای نقش سازنده در منطقه را دارد.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در مورد انتشار تصاویر حضور سردار قاسم سلیمانی در شهر حلب سوریه، گفت: ایران فعالانه از رژیم سوریه حمایت می‌کند و این امر بر کسی پوشیده نیست. این تصاویر هم همین مسئله را ثابت می‌کنند.

وی در مورد درگیری لفظی میان مقامات ایرانی و سعودی، گفت: «روشن است که این افزایش تنش میان ایران و عربستان سعودی مایه نگرانی جدی ماست.»

انتهای پیام/ع

http://fna.ir/PFYX7J

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,