ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۸:۵۶

جان کربی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن این مسئله را زیر نظر دارد که ایران همچنان به تعهدات خود عمل کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری خود درباره بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص بی اعتمادی به آمریکا، گفت: ما همچنان درحال ارزیابی هستیم که آنها به تعهدات خود در برجام عمل کنند.

وی افزود: نیت ما این است که همچنان به تعهدات خود در برجام عمل کنیم چون به اعتقاد ما این اهمیت دارد و ما معتقدیم که می‌تواند تاثیری باثبات کننده برای منطقه و دنیا داشته باشد، پس تمرکز وزیر امور خارجه روی انجام دادن این کار و اطمینان یافتن از این مسئله است که ما همچنان تبعیت می‌کنیم و البته زیر نظر داریم که ایران همچنان به تعهدات خود عمل کند.

کربی سپس ادعا کرد: برجام هرگز به اعتماد ربطی ندارد بلکه به راستی آزمایی و به رژیم (حقوقی) سر سختانه‌ای ربط دارد که هدف آن راستی آزمایی درباره پیروی آنها از برجام است. با همه احترامی که برای اظهارات رهبر معظم قائل هستم اما هیچ چیزی در توافقنامه هرگز مبتنی بر اعتماد نبوده است.

کربی هم چنین افزود: من درباره هرگونه تغییر در برنامه‌های ایران در مورد گروه بین المللی حمایت از سوریه اطلاع ندارم. آنها عضو این گروه هستند و ما انتظار داریم که آنها همچنان عضوی از گروه باقی بمانند و همچنان بخشی از گفتگو درباره سوریه باشند اما این تصمیم یک تصمیم مستقلی است که آنها باید اتخاذ کنند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال173 روز قبل