ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

واردات داروهای تک نسخه‌ای ممنوع شود

 اخبارپزشکی ,خبرهای   پزشکی,سازمان غذا و دارو

رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: فهرست رسمی داروهای کشور کامل است و نیاز به داروهای تک ‌نسخه‌ای نیست. چنانچه قانونی برای ممنوعیت کامل واردات این داروها تصویب شود، هیچ ارزی بدون دلیل از کشور خارج نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر رسول دیناروند در این باره گفت: در این زمینه سازمان غذا و دارو اقداماتی برای تصویب ممنوع شدن کامل واردات این داروها انجام داد که متاسفانه در متن پیش‌نویس فعلی برنامه ششم توسعه دولت حذف شده است.

وی ادامه داد: البته امیدواریم مصوبه مجلس در کمیسیون بهداشت در خصوص ممنوع شدن واردات این داروها در صحن علنی مجلس بررسی و رأی آورد تا سازمان غذا و دارو نیز بتواند به تکلیف قانونی خود عمل کند.

دیناروند با بیان اینکه با این اقدام تقاضاهای القایی دارد و هدر رفت هزینه زیادی بواسطه این داروها  ایجاد می‌شود، تصریح کرد: سازمان غذا و دارو تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا اقداماتی برای ممنوعیت واردات داروهایی که در داخل نیز تولید می‌شوند، صورت گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، معاون وزیر بهداشت همچنین با بیان اینکه در چند سال اخیر محدودیت‌های زیادی را برای واردات این داروها در نظر گرفتیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر گردش مالی‌ این داروها در حدود ۴۰ میلیون دلار است که در بازار اندک است و این مبلغ در مقایسه با واردات یک میلیاردی دارو در کشور ناچیز است. امسال هم با سخت‌گیری بیشتری در باب واردات این داروها عمل خواهیم کرد.

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,