ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با تسنیم:

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۷:۲۱

بارش باران بهاری - همدان

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از بارش باران در استانهای شمالی کشور خبر داد و گفت: اکثر نقاط ایران در سه روز آینده هوای «پاییزی» پیدا می‌کنند و دمای اکثر نقاط کشور از یک تا شش درجه کاهش می‌یابد.

امین‌حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ درباره وضعیت جوی سه‌روز آینده کشور اظهار کرد: با ورود جریانات خنک شمالی به کشورمان، شاهد بروز هوای پاییزی در نیمه دوم شهریور ماه خواهیم بود.

وی ادامه داد: این جریانات شمالی از اواخر وقت امروز (سه‌شنبه) وارد کشورمان خواهد شد و استانهای نوار شمالی، شمال غرب، شمال شرق و سواحل دریای خزر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: این جریانات شمالی در ۴۸ ساعت آینده موجب افزایش ابر، باد شدید، رگبار و بارندگی در آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان خراسان شمالی، خراسان رضوی و دامنه‌های البرز خواهد شد.

نقشینه عنوان کرد: شدت بارشهای سیل‌آسا در دو روز آتی در استانهای مازندران،گلستان، گیلان و خراسان شمالی خواهد بود که این بارشها آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها را به‌دنبال دارد.

وی اضافه کرد: در دور روز آینده، دریای خزر مواج خواهد بود و شنا به همراه قایق‌سواری برای مسافران مستقر در سواحل ممنوع است؛ مسافران همچنین از برافراشتن چادر در کنار رودخانه‌ها و مسیلها پرهیز کنند و در عبور و مرور به لغزندگی جاده‌های شمالی توجه داشته باشند.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور از خنک شدن اکثر نقاط کشور خبر داد و گفت: در سه روز آینده دمای اکثر نقاط کشور از یک تا شش درجه کاهش می‌یابد که این وضعیت در نوار شمالی کشور ملموس تر خواهد بود.

نقشینه ادامه داد: در طول ۴۸ ساعت آینده برای مناطق شرقی کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت در منطقه زابل با گردوخاک همراه خواهد بود.

وی تصریح کرد: در دو روز وزش باد شدید در استانهای ایلام و خوزستان باعث کاهش دید و گردوخاک خواهد شد؛ دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان نیز در همین زمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی دمای هوای امروز تهران را ۳۶ درجه بالای صفر دانست و گفت: دمای هوای تهران فردا به ۳۴ درجه می‌رسد و این کاهش دما موجب خواهد شد تا دمای هوای استان تهران در روز پنجشنبه به ۳۱ درجه کاهش پیدا کند.

نقشینه تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در روز پنجشنبه شمال تهران دچار بارش پراکنده باران شود و وزش باد شدید نیز در جنوب تهران وزیدن بگیرد.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال170 روز قبل