ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد

۲۹ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۷:۰۷

آب و هوا

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به کاهش دما در برخی نقاط کشور گفت: رشد ابر در ارتفاعات البرز موجب کاهش دما و خنک‌تر شدن دمای استان تهران خواهد شد.

امین‌حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در تشریح وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که در ساعات آینده رشد ابر، وزش باد و بارش پراکنده باران در ارتفاعات البرز، آذربایجان غربی و شرقی، قزوین، البرز، هرمزگان و تهران ایجاد شود که این وضعیت موجب کاهش دما و خنک‌تر شدن هوا خواهد شد.

وی ادامه داد: رشد ابر بر روی ارتفاعات البرز و استانهای ذکرشده تا ۷۲ ساعت آینده ادامه خواهد داشت و از طرفی زاگرس مرکزی هم رفته رفته دچار رشد ابر و بارش پراکنده باران می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور به وضعیت گرد و غبار در شرق کشور اشاره کرد و افزود: استان سیستان و بلوچستان و به‌ویژه منطقه زابل نیز در سه روز آینده دچار وزش باد و گرد و غبار ناشی از طوفان‌های ۱۲۰روزه خواهد بود.

نقشینه تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که گردوخاک و غبار محلی طی سه روز آینده در استان خوزستان و اهواز رخ دهد؛ بوشهر و بندرعباس نیز در همین زمان با غبار محلی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی اضافه کرد: گردوغبار ناشی از کشور عراق که در روزهای گذشته وارد غرب کشورمان شده بود نیز کاهش پیدا کرده و رقیق‌تر شده که رفته رفته از مناطق غربی و جنوب غربی کشورمان عبور می‌کند.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: مناطق مرکزی، شمال، شمال شرقی و غرب کشور طی ۷۲ ساعت آینده جوی آرام و آسمان صاف و آفتابی خواهند داشت.

نقشینه گرم‌ترین منطقه کشور را اهواز با ۴۶ درجه بالای صفر عنوان کرد و گفت: خنک‌ترین منطقه کشور شهرکرد با ۸ درجه بالای صفر بوده است.

وی دمای امروز تهران را در گرم‌ترین زمان ۳۵ درجه بالای صفر دانست و تصریح کرد: دمای هوای تهران در ۴۸ ساعت آینده با کاهش دودرجه‌ای به ۳۳ درجه بالای صفر می‌رسد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال158 روز قبل