ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«مهدی دخل الله»، وزیر اطلاع رسانی سابق سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق با تاکید بر هم‌پیمانی عمیق سیاسی و نظامی بین تهران، مسکو و دمشق اظهار داشت: تلاش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم به نفع همه جهان است و جایگاه معتبر ایران در سطح منطقه و جهان را بالاتر می‌برد.

وی با تاکید بر اینکه تغییر موازنه‌های قدرت در سوریه موجب تغییر موازنه‌های بین المللی و ساختن نظم نوین جهانی می‌شود، گفت: آمریکا برای حفظ هژمونی و نظام تک قطبی خود در جهان از بر هم خوردن توازن قدرت در سوریه هراس دارد.

دخل الله همچنین گفت: ادعای آمریکا درباره اینکه استفاده روسیه از پایگاه ایرانی برای پرواز جنگنده‌هایش به سمت سوریه و حمله به مراکزی در این کشور نقض قعنامه‌های بین المللی است، از لحاظ قانونی نادرست است.

وی افزود: هماهنگی بین ایران و روسیه برای صادرات سلاح نیست بلکه جنگنده‌های روسی از پایگاه هوایی ایران استفاده می‌کنند و هیچ قطعنامه شورای امنیت چنین همکاری را منع نمی‌کند بخصوص قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ (برجام) را تایید کرد.

دخل الله تاکید کرد: ایران، روسیه و سوریه کشورهای مستقلی هستند که حق تصمیم‌گیری و دستیابی به توافق بین یکدیگر را دارند بنابراین آمریکا حق دخالت در امور داخلی این کشورها و مخالفت با همپیمانی بین آنها  را ندارد.

وزیر سابق سوری تاکید کرد: آمریکا باید بداند که با وجود کسانی که با تروریسم مبارزه جدی می‌کنند، نمی‌تواند نظام‌های حاکم بر دیگر کشورها را از طریق توسل به زور و تروریسم تغییر بدهد.

انتهای پیام/ح

http://fna.ir/956LE8

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,