ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

یک فرمانده میدانی سوری مطرح کرد

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۰:۲۷

ارتش سوریه اطراف حلب

یک فرمانده میدانی عملیات در سوریه با بیان اینکه همپیمانان به تصمیم دولت سوریه احترام می گذارند افزود: حضور گروههای تروریستی در حلب غیر قابل مذاکره است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، یک فرمانده میدانی سوری در ارتباط با آتش‌بس مورد توافق سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت: همپیمانان سوریه به طور کامل و دقیق به تصمیمی که دولت سوریه در خصوص آتش‌بس اتخاذ کرده است پایبند هستند و ضمن احترام به این تصمیم، آن را به نحو مطلوب اجرا خواهند کرد.

آتش بس شامل داعش و النصره نیست

وی افزود: این موضوع همپیمانان با هدف جلوگیری از ریخته شدن خون مردم سوریه و ایجاد زمینه برای بازگشت آرامش و ثبات و امنیت به سوریه و آغاز روند سیاسی حل بحران این کشور اتخاذ شده است. ارتش سوریه و همپمانان آن به نبرد خود علیه گروه تروریستی داعش و النصره (جبهه فتح الشام) ادامه خواهد داد، زیرا آتش بس شامل آنها نخواهد شد.

ضرورت استفاده از فرصت آتش بس

این فرمانده میدانی گفت: معارضان مسلح فقط علیه منافع ملت سوریه تلاش می‌کنند و کامل روشن هست که آنها با طرفهای خارجی در ارتباط هستند و برنامه‌های قدرتهای خارجی را اجرا می‌کنند و موضعی مخالف اکثریت ملت سوریه اتخاذ می‌کنند. ما از همه می‌خواهیم که از فرصت آتش بس به نفع مردم سوریه که رنجهای بسیاری کشیدند و شایسته این هستند که در سایه صلح و امنیت و ثبات زندگی کند، استفاده کنند.

ضرورت تجدید نظر در محاسبات معارضان

وی تاکید کرد: آتش‌بس باید موجب شود تا معارضان مسلح در محاسبات سیاسی و نظامی خود تجدید نظر کنند و به ارتباط خود با کسانی که این نبرد را مدیریت می‌کنند و حامیان صهیونیست آنها پایان دهند. صهیونیسم بین المللی تروریستها را در جنگ نیابتی علیه ملت و دولت سوریه به کار گرفت و این همان راز همکاری بین اسرائیلی‌ها و معارضان تندرو است.

واکنش مناسب به هرگونه نقض آتش بس

این فرمانده میدانی با بیان اینکه بر اساس توافق، روسیه و آمریکا مسئولیت نظارت بر پایبندی به آتش‌بس را دارد، تاکید کرد: ما به شدت به هرگونه نقض آتش‌بس از سوی گروههای تروریستی یا تهدیدات مستقیم آنها برای نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان واکنش مناسب نشان می دهیم و از شهروندان سوری و خاک سوریه دفاع خواهیم کرد.

نقش بر آب شدن رویای تروریستها

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: توافق بین روسیه و آمریکا و توافق بین ترکیه و ایران به طور کامل آرزوهای تروریستها را نقش بر آب می کند. توافقی کامل و نهایی مبنی بر بسته شدن مرزهای ترکیه در برابر تروریستها اتخاذ شده است و این توافق بیانگر انسجام و نزدیکی دیدگاههای دولت سوریه و همپیمانان است و این یعنی اینکه در نتیجه توافق بر سر اتاق عملیات مشترک برای هدف قرار دادن داعش و النصره کار تروریستها یکسره خواهد شد.

این فرمانده میدانی افزود: ما از هر ائتلاف بین‌المللی می‌خواهیم که تروریستها را هدف قرار دهد و با آنها مبارزه کند، زیرا ما به مبارزه با تروریسم اعتقاد داریم و حضور ما در سوریه از آغاز برای مبارزه با تروریسم و حمایت از مردم سوریه بوده است.

وی درباره پیروزی‌های اخیر ارتش و مقاومت در حلب گفت: نبرد حلب ضربه‌ای سخت به گروههای تروریستی وابسته جبهه النصره وارد ساخت و این گروه علاوه بر از دست دادن شمار زیادی از سرکرده ها و عناصر خود، متحمل خسارات سنگینی نیز شد. نبرد حلب نتیجه اشتباه محاسباتی تروریستها بود. آنها از ابتدای بحران زیرساختهای سوریه را منهدم کردند و با توجه به شکستهای پی در پی دیگر وطن یا آینده‌ای سیاسی برای آنها باقی نمانده است.

وی افزود: واضح است که توافق حلب خط قرمز است و تروریستها هیچ جایی در حلب ندارند و این موضوع غیر قابل گفتگو است، زیرا حلب متعلق به ملت و دولت سوریه است و این چیزی است که طی روزهای گذشته با وجود تشدید حملات تروریستها که هیچ نتیجه ای در بر نداشت، ثابت شد.

این فرمانده میدانی در پایان گفت: روشن است که هیچ کس به جز مردم حلب نمی تواند مشکل این شهر را حل کند و حل مشکل حلب نیز در گروی بیرون راندن تروریستها از محله‌ها و خانه های حلب است و اهالی حلب باید تشویق شوند که تصمیماتی مانند آنچه در دیگر مناطق سوریه مانند داریا و المعضمیه و سایر شهرها اتخاذ شد، بگیرند.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال166 روز قبل