ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

همسرکشی ایرانی در استرالیا

پلیس استرالیا یک مرد ایرانی را که احتمال داده می‌شود پناه‌جو باشد، به اتهام قتل همسرش با ضربات چاقو دستگیر کرد. پلیس شهر ایالت «نیو ساوت ولز» استرالیا پس از دریافت تماس‌های مکرر پدر نگران «نسرین. الف» سرانجام تصمیم به بازرسی از خانه دختر این فرد گرفت. پلیس صبح روز پنجشنبه جسد بی‌جان این زن ٣۵ساله را در خانه‌اش در حومه شرقی شهر سیدنی پیدا کرد.

 

پلیس همسر ۴٢ساله ایرانی مقتول را به‌عنوان متهم اصلی قتل دستگیر کرده است و صبح روز جمعه دادگاه اولیه این فرد برگزار شد. جلسه بعدی دادگاه در روز ٢۴ نوامبر (چهارم آذر) برگزار می‌شود. گزارش‌های اولیه پلیس نشان می‌دهد این زن ایرانی بر اثر جراحات ناشی از ضربات متعدد چاقو جان خود را از دست داده است. به گفته پلیس، پدر ناتنی مقتول پس از دریافت تماس از سوی همسر مقتول مضطرب شده و چند بار از پلیس استرالیا خواسته بود خانه دخترش را بازرسی کند. او در گفت‌وگو با شبکه خبری ٩ استرالیا گفت: ما می‌دانستیم اتفاقی برایش افتاده است. و به‌همین‌دلیل به پلیس زنگ زدیم. وی تصریح کرد: نخستین‌باری که تماس گرفتیم پلیس توجهی نکرد. من دوباره تماس گرفتم و آنها تصمیم گرفتند به خانه دخترم بروند.

 

پلیس سلاحی را که گفته می‌شود از آن برای قتل این زن ایرانی استفاده ‌شده، در میان زباله‌های ساختمان پیدا کرده است. پلیس معتقد است قاتل پس از قتل این چاقو را درون سطل زباله انداخته است. پلیس گفته است این زن و شوهر ایرانی در چهار سال گذشته با «روادید بریجینگ» در استرالیا زندگی می‌کردند. روادید بریجینگ روادید موقتی است که به فرد اجازه می‌دهد برای مدت‌زمانی مشخص در استرالیا اقامت کند. «مارک فیتزگرالد»، مقام پلیس ایالت «نیو ساوت ولز»، دراین‌باره گفت: ما احتمال می‌دهیم خشونت خانگی باعث بروز این قتل شده است، حال آنکه این زوج سابقه خشونت خانگی در پلیس ندارند. همسایه‌های مقتول گفته‌اند دو روز پیش از پیداشدن جسد از خانه این زوج صدای مشاجره شنیده‌اند.

 

مطالعات نشان می‌دهد یک‌سری از مهاجران ایرانی بر اثر جو عمومی تن به مهاجرت دادند و تحقیقات و مطالعاتی در این زمینه نداشته‌اند تا مکانی را براساس‌ ‌شأن خود انتخاب کنند. «عبدالحسین وهاجی»، سفیر ایران در استرالیا، چندی پیش در گفت‌وگو با ایرنا گفته بود: جامعه استرالیا با مشکلات اجتماعی عادی برخورد می‌کند و بسیاری از خانواده‌های ایرانی نیز پس از مهاجرت از هم پاشیده و اکنون با گرفتاری‌های گوناگون مواجه شده‌اند. سفیر ایران گفته بود شهروندان برای مهاجرت باید مطالعات جامعی با توجه به خواسته‌های خود انجام دهند، چون نه‌فقط بسیاری از این خواسته‌ها برآورده نمی‌شود، بلکه مشکلات مختلف اجتماعی و اقتصادی سر راه قرار دارد. 

 

  اخبار حوادث  –  شرق 

منبع : بیتوته

مجله