ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

هشدار سازمان ملل در مورد افزایش مرگ و میر های ناشی از گرما زدگی

 اخباراجتماعی,خبرهای   اجتماعی , گرما زدگی

دفتر کاهش خطرات آفات طبیعی سازمان ملل یکی از پی آمدهای تغییرات اقلیمی در سال های اخیر را افزایش موج گرما در سراسر کره زمین ذکر کرده و با ابراز نگرانی از بالا رفتن آمار مرگ و میر های ناشی از این پدیده خواستار تدابیر جهانی برای جلوگیری از این مرگ و میر ها شد.

به گزارش ایرنا ، سازمان هوشناسی سازمان ملل در اوائل ماه جاری میلادی بااشاره به این که درجه دمای زمین در شش ماهه اول سال ۲۰۱۶ به بالاترین حد خود در تاریخ رسیده سال ۲۰۱۶ را گرمترین سال ثبت شده در تاریخ اعلام کرد .

‘وی ام او’ یا مرکز کاهش خطرات ناشی از آفات طبیعی این سازمان نیز روز پنجشنبه افزایش میانگین موج گرما در نقاط مختلف جهان را سبب افزایش مرگ و میر های ناشی از گرما زدگی اعلام کرد و خواستار تدابیری برای مقابله با این مرگ و میر ها شد.

رابرت گلسر نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل دراین دفتر با انتشار گزارشی نوشته است: برای جلوگیری از مرگ و میرهای گسترده ای که سال گذشته در اروپاو آسیا شاهد آن بودیم جهان باید تدابیری را برای آماده ساختن مردم در مقابل امواج هوای گرم به اجرا در بیاورد.

بر اساس گزارش های سازمان ملل زمین در فاصله سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ شاهد ۲۵ موج گرمایی عمده بوده و این امواج موجب میانگین ۷ هزار و ۲۳۲ مرگ ناشی از این امواج شده است.
بر همین اساس در سال ۲۰۱۵ که گرمترین سال تاریخ زمین شناخته شده بود کشور های فرانسه با آمار ۳ هزار و ۲۷۵ مرگ و میر، کشور هند با دو هزار و ۲۴۸ مورد وکشور پاکستان با هزار و ۲۲۹ مورد مرگ ومیر های ناشی از گرما زدگی در صدر فهرست کشور های آسیب دیده از این پدیده طبیعی به ثبت رسیده اند.

گلسر در این گزارش با بیان این که تغییرات اقلیمی موجب بروز و شدت گرفتن تغییرات امواج هوای گرم بر روی زمین شده، آمادگی جهانی برای بکار گرفتن تدابیر تازه مقابله با این تغییرات را حیاتی و غفلت از آن را موجب بروز مرگ و میر های بیشتری در سطح کره زمین ذکر کرده است.

وی مضمون امسال روز جهانی مقابله با آفات طبیعی را ‘کاهش مرگ و میر ها’ اعلام کرده و خواستار توجه ویژه به شرایط اشخاص و گروه های آسیب پذیری نظیر کودکان ، معلولین ، سالمندان و پناهجویان شده است.
 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,