ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پزشکان درباره زیاده روی در تمیزی و نظافت هشدار داده و تاکید کردند که این امر باعث کاهش مقاومت طبیعی بدن در برابر باکتری ها و گرد و غبارِ باعث بروز حساسیت می شود.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، پزشکان انگلیسی می گویند:  افزایش سطح تمیزی و نظافت، مقاومت طبیعی افراد را در برابر باکتری ها و گرد و غباری که به بروز بیماریهای معمولی حساسیت منجر می شود، کاهش می دهد.

دکتر دونالد هودج عضو هیئت مدیره بیمارستان های علوم پزشکی دانشگاه لیدز انگلیس می گوید: واقعیت این است که ما امروز در دنیای بسیار تمیزتری از یکصد سال پیش زندگی می کنیم و علت اصلی موارد زیاد پذیرش بیماریهای حساسیت در بیمارستانها نیز همین است.

وی افزود: ما شاهد افزایش زیاد موارد پذیرش کودکان در بیمارستانهای انگلیس هستیم که به حساسیت مبتلا هستند. بی شک این امر به تمیزی و نظافت زیاد باز می گردد زیرا باعث می شود که از قدرت ما برای تقویت مقاومت بدن در برابر برخی مواد مثل گرد و غبار و واکسن ها کاسته شود.

به نوشته سایت “بی. بی. سی”، افراد به موارد حساسیت بیش از حد مبتلا می شوند زیرا دستگاه ایمنی بدن آنها به طور متناسب با ماده ای که به طور معمول زیان آور نیست، برخورد نمی کند.

گزارش مرکز ملی خدمات بهداشت انگلیس از افزایش سه برابری مراجعه کنندگان به بیمارستانهای این کشور به خاطر ابتلا به حساسیت بیش از اندازه یا مشکلات ناشی از حساسیت حکایت دارد.

موسسه خیریه مبارزه با بیماریهای حساسیت انگلیس نیز می گوید: حدود ۵۰ درصد کودکان انگلیس هم اکنون از یکی از بیماریهای حساسیت بیش از حد رنج می برند.

 

قم پرس

منبع : tabnakbato.ir

مجله