ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس اتحادیه املاک کشور گفت:شهروندان ساکن در شهرهای جدید برای تغییرو نقل و انتقال سند ، فقط به مشاوران املاک دارای مجوز مراجعه کنند.حسام عقبایی  گفت: مشاوران املاک براساس قانون تجارت ، متولی خرید و فروش املاک در شهرهای جدید و در مناطق آزاد حق معاملات مسکن مسکن مهر و … هستند.
 

وی با اشاره به صحبت های مدیرعامل پرند در خصوص مراجعه مردم برای ثبت سند به کارگزاری شهر جدید پرند گفت: این حرف که مردم برای خرید و فروش مسکن مهر به مشاوران املاک مراجعه نکنند ، صحیح نیست و مغایر با قانون است.
 

عقبایی تاکید کرد: با توجه به آزادسازی خرید و فروش مسکن مهر که در دولت یازدهم انجام شد مشاوران املاک احراز مالکیت و هویت را انجام می دهند و اگر نیاز به استعلام است شهر جدید مکلف است استعلام را انجام دهد.
 

رئیس اتحادیه املاک کشور گفت : برای جلوگیری از سوداگری در بازار نقل و انتقال مسکن مهر ، ساکنان شهرهای جدید به مشاوران املاکی که دارای پروانه کسب معتبر است ، مراجعه کنند.
وی درباره الزام به دریافت کد رهگیری گفت : در سطح کشور به همه مشاوران املاک کشور ابلاغ شده است که باید قراردادها به صورت چاپی ، هولوگرامی و دارای کد رهگیری باشد.
عقبایی افزود: به همه توصیه می کنم به طور جدی برای دریافت کد رهگیری اقدام کنند اگر برای معامله ای مراجعه می کنند و موجر بدون کد رهگیری می خواهد سندی را تنظیم کند باید شک کرد و این نوع معاملات را انجام ندهند زیرا ضریب امنیت معاملات پائین می آید.
 

وی افزود:‌ در برخی مواقع ممکن است در آن لحظه به صورت آنلاین نتوانند کد رهگیری بگیرند و با نمونه برگه های پیش فروش می توانند تنظیم کنند و حداقل تا ۴۸ ساعت مشاور املاک مکلف به دریافت کد رهگیری است و هیچ مبلغی بابت دریافت کد رهگیری نباید از مردم گرفته شود.
 

عقبایی گفت : مردم نسبت به کد رهگیری حساس باشند در غیر اینصورت منافع خودشان به خطر می افتد.
تجارت نیوز

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,