ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال به علت یک تصمیم اشتباه در زمینه انتخاب تیمشان آن هم در زمانی که در اوج دوران فوتبالشان بودند عملا از نظر فوتبالی ویران شدند.

به گزارش وبسایت نود، خیلی از بازیکنان پس از یک انتقال اشتباه توانستند دوباره به اوج برسند. مثلا ایبرا پس از دورانی ناکام در بارسلونا در پاریسن ژرمن به اوج برگشت یا روبن و اشنایدر پس از ناکامی در رئال در تیمهای بعدی خود موقث بودند اما بازیکنانی نظیر فالکائو، دنیلسون و مندیتا در حالی که به عنوان ستارگان جهانی شناخته می شدند، با ارقامی نجومی در بازار نقل و انتقالات جا به جا شدند اما پس از آن هرگز نتوانستند موفقیت های گذشته را تکرار کنند و افول کردند.  برخی از این موارد را با هم مرور می کنیم.

۱- رادامل فالکائو از اتلتیکومادرید به موناکو در سال ۲۰۱۳
مهاجم کلمبیایی پس از درخشش در لیگ اروپا، سوپرجام اروپا و جام حذفی با اتلتیکو پیشنهاد نجومی موناکو را در سال ۲۰۱۳ پذیرفت. فالکائو در تیم فرانسوی مصدوم شد و پس از دو دوره ناموفق در منچستر یونایتد و چلسی امسال به موناکو برگشته است.

۲- الکساندر هلب از آرسنال به بارسلونا در سال ۲۰۰۸
ستاره وقت فوتبال بلاروس در سال ۲۰۰۸ با ۱۵ میلیون یورو به بارسلونا پیوست. به نظر می رسید که این بازیکن تبدیل به آچارفرانسه گواردیولا شود  چرا که می توانست در پست بال کناری، هافبک هجومی، هافبک دفاعی و دفاع کناری بازی کند اما در نهایت در هیچ کدام از این پست ها موفق نبود.

۳-آلبرت لوکه از دپورتیوو به نیوکاسل در سال ۲۰۱۳
این بازیکن که با دپورتیوو قهرمان سوپرجام اسپانیا شده بود راهی فوتبال انگلیس شد. محصول آکادمی بارسلونا در دو فصل در نیوکاسل فقط یک گل زد . او هرگز به سطح قبلی خود برنگشت و در سال ۲۰۱۱ در مالاگا از فوتبال بازنشسته شد.

۴- دنیلسون از سائوپائولو به بتیس در سال ۱۹۹۸
این بازیکن با ۳۱ میلیون یورو راهی منطقه سویای اسپانیا شد تا رکورد گرانقیمت ترین نقل و انتقال تاریخ فوبتال را بشکند. بتیس نه نشانه ای از حرکات تکنیکی او دید نه گلهایش را.

۵- جکسون مارتینز از پورتو به اتلتیکومادرید در سال ۲۰۱۵
زمانی که اتلتیکو مادرید، جکسون مارتینز را خرید ، همه فکر می کردند که هموطن فالکائو قرار است که خاطرات این بازیکن را در کالدرون تکرار کند. جکسون پس از نیم فصل و سه گل با قیمتی نجومی راهی گوانگژو اورگرانده در چین شد.

۶- کاکا از میلان به رئال مادرید در سال ۲۰۰۹
پرز در بازگشت به رئال مادرید در سال ۲۰۰۹ تابستانی پرهزینه را پشت سر گذاشت و برای خرید کاکا از میلان ۶۵ میلیون یورو پرداخت. هافبک برزیلی هرگز عملکرد خوبی در رئال نداشت و به صورت رایگان به سن سیرو بازگشت.

۷- اندی کارول از نیوکاسل به لیورپول در سال ۲۰۱۱
لیورپول در ژانویه ۲۰۱۱ با پول فروش فرناندو تورس به چلسی به سراغ خرید اندی کارول رفت و برای خرید این بازیکن ۳۵ میلیون یورو پرداخت اما این بازیکن به استثنای هت تریک مقابل استون ویلا عملا هیچ چیز در آنفیلد از خود نشان نداد.

۸- گایزکا مندیتا از والنسیا به لاتزیو در سال ۲۰۰۱
این بازیکن پس از دو فصل حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا با والنسیا با ۴۸ میلیون یورو راهی لاتزیو شد و رکورد گرانقیمت ترین بازیکن اسپانیایی تاریخ را شکست اما پس از یک فصل راهی بارسلونا شد که در نیوکمپ هم فقط یک سال دوام آورد.

۱۱۴۰

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,