ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

هری پاتر پس از سال‌ها دوباره با طلسم خود بر صنعت نشر آمریکا سایه افکند. درست ۹ سال پس از انتشار هفتمین و آخرین کتاب از سری کتاب‌های پرفروش «هری پاتر»، نمایشنامه «هری پاتر و کودک طلسم شده» بالاترین میزان پیش خرید یک کتاب در آمریکا از سال ۲۰۰۷ به این سو را به نام خود ثبت کرد. شرکت «بارتز اندنوبل» بزرگترین کمپانی خرده فروشی کتاب در آمریکا دوشنبه در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که کتاب «هری پاتر و کودک طلسم شده» رکورد میزان پیش خرید کمپانی را از سال ۲۰۰۷ به این سو به نام خود ثبت کرده است.

 
 این کمپانی آماری از این میزان پیش خرید کتاب ارائه نکرده اما اعلام کرد که انتظار دارد این اثر عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال را نیز به دست آورد. این کتاب که به عنوان هشتمین کتاب از سری کتاب‌های «هری پاتر» در نظر گرفته می‌شود، نیمه شب ۳۱جولای منتشر و به بازار کتاب عرضه می‌شود. بیش از انتشار کتاب نمایشی به همین عنوان در لندن از چند روز پیش روی صحنه رفته است که نظر منتقدان تئاتر را به خودش جلب کرده و نقدهای مثبتی روی آن نوشته‌اند. این نمایش با استقبال فوق العاده‌ای روبه‌رو شد.

هری پاترباز هم رکوردی جدیدی ثبت کرد!+تصاویر

داستان این نمایشنامه ۱۹ سال پس از رویدادهای «هری پاتر و یادگاران مرگ» روی می‌دهد و در آن هری پاتر کارمند پرکار وزارت جادو با سه فرزند است اما «هری پاتر و کودک طلسم شده» در حال حاضر بیشترین میزان پیش خرید نسخه چاپی و کتاب الکترونیکی این شرکت را نیز در اختیار دارد.

 هری پاترباز هم رکوردی جدیدی ثبت کرد!+تصاویر

سیرا ویلسون ویراستار آمازون بوک گفت: برای میلیون‌ها تن از ما که هوادار «هری پاتر» هستیم، داستان تازه‌ای از هاگوارتز رویداد بزرگی است. جی کی رولینگ در آغاز تصمیمی برای انتشار نمایشنامه «هری پاتر و کودک طلسم شده» نداشت و تنها قرار بود که نمایش در لندن به صحنه برود. اما پس از تقاضای بسیار هوادارانی که نمی‌توانستند برای دیدن نمایش به لندن بروند به انتشار آن تن داد. هفتمین کتاب از سری کتاب‌های «هری پاتر» به بیش از ۷۹ زبان ترجمه شد و بیش از ۴۵۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان فروخته شد.

مشرق

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,