ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تسنیم خبرمی‌دهد

۰۹ مهر ۱۳۹۵ – ۱۶:۵۵

ریزگردها2

هجوم موج جدید ریزگردها به آسمان کلانشهر اهواز و برخی دیگر از شهرهای خوزستان سبب شد مردم دوباره پنجره‌ها را ببندند و به کولرهای گازی پناه آوردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، همزمان با کاهش دما در اهواز و برخی شهرههای خوزستان که از صبح امروز سبب خنک شدن نسبی هوا و حضور مردم در بوستانها و پارکها شده بود موج جدیدی از ریزگردها آسمان این شهرها را درنوردید.

در روزهای گذشته با وجود آغاز فصل پائیز در خوزستان به ویژه مناطق جنوبی آن هوا همچنان گرم و گاه شرجی بود و مردم منتظر کاهش دما و آغاز آب و هوای پائیزی بودند که از شب گذشته دمای هوا با کاهش حدود ۶درجه ای مواجه شد.

هجوم موج جدید ریزگردها به آسمان کلانشهر اهواز و برخی دیگر از شهرهای خوزستان سبب شد مردم دوباره پنجره‌ها را ببندند و به کولرهای گازی پناه آوردند.

احمرضا لاهیجان زاده مدیرکل محیط زیست خوزستان نیز به خبرنگاران خبرداد: میزان ریزگردها در اهواز به هزار و ۴۹۵ و در شهر سوسنگرد به هزار و ۲۲۱ میکرو گرم در متر مکعب رسیده است و دلیل آن نیز وزش باد از سوی کشور عراق بوده است.

به گزارش سازمان هواشناسی خوزستان، این موج گردوخاک امروز از کشور عراق وارد مناطق جنوب غربی کشور شده و همراه با باد نسبتا شدید در خوزستان جریان دارد.

بنابراین گزارش از عصر جمعه ریزگردها سبب کاهش دید افقی می‌شود و همچنین از امروز خلیج فارس مواج است و صیادان برای رفتن به دریا باید مراقبتهای جدی را داشته باشند.

دهدز در ۲۴ ساعت گذشته خنکترین و امیدیه گرمترین مناطق خوزستان بوده‌اند.

انتهای پیام/

 

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال149 روز قبل